tv3.lv

Tāls Meļķis:  Zaksenringas MotoGP prinča meklējumos

Vienpadsmit uzvaras – Marka Markesa sasniegums Zaksenringā, ko mūsdienu MotoGP neizdosies pārspēt.

17. jūnijā 15:03

Bet ir vairāki braucēji, kuru uzvara nedēļas nogales sacīkstē, ļaus pietuvoties cīņai par pasaules čempiona titulu. Vācijā turpināsies arī aizkulišu cīņas, kas tuvākos divus gadus noteiks jaunos komandu sastāvus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Markesa prombūtnes laikā, ir vesela pretendentu virkne, ja ne uz Zaksenringas karaļa, tad vismaz prinča statusu. Favorītu vidū noteikti iepriekšējā posma uzvarētājs, un pašreizējais kopvērtējuma līderis Kvartararo. Pēdējā Yamaha braucēja uzvara šajā īsajā (3,67 km) un ar ievērojamu augstuma starpību (42 m) apveltītajā trasē – 2009.g. Valentino Rosi. Frančesko Bagnaijas izstāšanās Katalonijas posmā ievērojami samazinājusi Ducati pirmā numura cerības uz titula pretendenta statusu, tomēr uzvara posmā ļautu apstiprināt uzņemtā kursa pareizību, skatliski visvairāk pārstāvētajam ražotājam MotoGP klasē.

Pēdējā Ducati uzvara Zakseringā gūta 2008.g., kad Keisijs Stouners startējot no pole position, apsteidza Rosi un Vermulenu. Savu iepriekšējā posma kļūdu (pāragrs finišs!) noteikti centīsies labot Aleišs Espargaro. Pielaidi sacensībām saņēmuši arī Nakagami un Rins, kas startēs ar traumām, kas gūtas iepriekšējā posma pirmajā aplī, pēc japāņu braucēja kļūdas bremzēšanas punkta izvēlē. Joprojām daudz neskaidrību ar nākošo sezonu komandu sastāviem. Iespējams, daļa līgumu ir parakstīti, bet tiek gaidīts uz izdevīgāko laiku jaunumu paziņošanai.

Moto2 klasē sāk iezīmēties titula pretendentu loks – Vietti, Ogura, Kanē un Augusto Fernandes. Ar stabilitāti neizceļas neviens, un pašreizējo kopvērtējuma secību nosaka sāncenšu kļūdas, nevis pašu sasniegumi. Papildus uzmanība būs Kanē, kurš pirms dažām dienām iemanījās iekulties ceļu satiksmes negadījumā, avarējot ar auto.

Arī Moto3 pirmais četrinieks – abi GasGas braucēji Garsija un Guevara, Masaija, un Fodžia. Itālim gan pēdējie divi posmi bez punktiem, kas padarīs Vācijas posma rezultātus par ļoti svarīgiem. Uz titula pretendentu cīņu fona būs interesanti vērot veselas plejādes jauno talantu braukšanu leģendārajā Zaksenringas trasē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm