tv3.lv

Tāls Meļķis: MotoGP vasaras brīvlaiks ir beidzies

Pēc vairāk kā mēneša ilga pārtraukuma, kas radās kārtējo reizi atceļot Somijas posmu, MotoGP čempionāts restartējas ar Lielbritānijas “Grand Prix” Silverstonas trasē.

Garais atvaļinājums ļāvis ne tikai atpūsties dalībniekiem, bet arī deva pietiekami daudz laika čempionāta pirmās daļas analīzei un perspektīvai uz atlikušajiem 9 posmiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiem būtu jābūt deviņiem, bet pašreizējā situācija pasaulē ar vīrusa izplatības pieaugumu rada bažas par jaunu ierobežojumu ieviešanu, kas varētu atsaukties uz Japānas un Malaizijas posmu norisi. MotoGP klasē Kvartararo un Alešs Espargaro ir ieguvuši nelielu pārsvaru, kas atlikušajās sacīkstēs varētu fokusēt viņus uz cīņu par titulu, kas Espargaro gadījumā ir negaidīta un iespējams, pēdējā šāda veida iespēja.

Apdraudējumi no Zarko un Bagnaijas ir teorētiski, bet joprojām matemātiski iespējami. Sezonas pirmajā daļā, strauji uzsāktā komandu sastāvu atjaunināšana un komplektēšana ir pieklususi. Lai arī joprojām oficiāli ir dažas neaizpildītas vakances 2023.g.sezonai, aizkulisēs viss ir zināms, un komandu mārketinga menedžeri gaida piemērotākos brīžus to paziņošanai. Suzuki aiziešana, dažu braucēju rezultātu neatbilstība cerībām, ir nosacīti sadalījusi MotoGP peletonu tādos, kas cīnās, un tādos, kam šosezon nav motivācijas lauzt kaklu, jo nākošgad brauks zem cita karoga, vai pat pametīs MotoGP. Jaunākā ziņa – Doviciozo šo sezonu brauks līdz Misano posmam, pēc kura viņu nomainīs Yamaha testu braucējs Kračlovs.

Moto2 klasē, skatoties uz kopvērtējumu, pirmajam trijniekam – Vieti, Fernandesam un Oguram ir praktiski vienāds punktu skaits. Šai trijotnei viss sākas no jauna. Likme ir ne tikai Moto2 pasaules čempiona tituls, bet reāla MotoGP perspektīva kādā no tuvākajām sezonā. Ārons Kanē ir tuvākais sekotājs, bet lai iejauktos titula sadalē vajag nedaudz veiksmes. Katastrofāla sezona pirmā daļa Semam Lovsam, un pat pjedestāls nedēļas nogalē var nebūt pietiekams palikšanai “Marc VDS” komandā nākošgad. Pēc motokrosa treniņā gūtās traumas, Silverstonā redzēsim arī Pedro Akostu, kurš gan šogad necīnās par čempiona titulu, drīzāk tā būs motocikla sajūtu atgriešana, domājot par 2023.gadu.

Moto3 līderi Garsija un Guevara pārstāv vienu komandu – “GasGas”, un ņemot vērā viņu pārsvaru kopvērtējumā, ar lielu ticamības devu var pronozēt arī šīs komandas braucēja uzvaru mazās klases čempionātā. Interesanti, ka “Honda” ar “Leopard Racing” palīdzību ir mēģinājusi juridiski ierobežot KTM klonu (“GasGas”, “Husqvarna”, “CF Moto”) uzvaras gājienu Moto3 klasē, bet bez rezultātiem.

Un jau šīs nedēļas nogalē uzzināsim, ko vērtas ir prognozes un minējumi, un ko spēs čempionāta līderis Kvartararo, kuram nāksies veikt pēc Assenes incidenta piešķiro “Long Lap”…

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm