tv3.lv

Skaties Jonasa un Karro startus TVPlay Sports tiešraidēs

Paula Jonasa un Matīsa Karro startiem varēs sekot līdzi arī Latvijā – Baltijā vadošais sporta kanāls TVPlay Sports un video satura platforma TVPlay Premium pārraidīs karaliskās MXGP klases 2019. gada pasaules čempionāta sacensības tiešraidēs.

2019. gada 22. martā 19:35

Jau šosvētdien notiks pasaules čempionāta otrais posms Lielbratānijas “Grand Prix”, kurā startēs divi Latvijas braucēji – Pauls Jonass un Matīss Karro. Anglijā brauks arī lietuvietis Armins Jasikonis un igaunis Tanels Leoks. Abi MXGP klases braucieni 15:00 un 18:00 būs redzasmi kanālā TVPlay Sports+ un platformā TVPlay Premium.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pauls Jonass

Man ir liels prieks un gandarījums, ka arī pašmāju līdzjutēji pasaules čempionāta motokrosā solo motocikliem posmus beidzot varēs vērot TV ekrānos ar komentāriem latviešu valodā. Ceru, ka šī iespēja iedvesmos jaunos censoņus cītīgi sekot līdz kā maniem, tā citu sportistu panākumiem un iedvesmos nākotnes mērķu paveikšanai!

Braucēji startēs tādos vēsturiski prestižos motokrosa posmos kā Honkongas, Indonēzijas un Lielbritānijas GP, kā arī vēsturiskajā Latvijas GP posmā Ķegumā, kas norisināsies 2019. gada 16. jūnijā. Šīs iegūtās sporta tiesības ļaus sporta kanālā TVPlay Sports un video platformā TVPlay Premium pārraidīt visus sezonas 19 posmus, kā arī prestižo, sezonas beidzamo posmu FIM Nāciju kauss motokrosā. Sacensības latviešu valodā komentēs viens no atzītākajiem motoru sporta žurnālistiem valstī Ģirts Timrots.

Mārtiņš Lazdovskis
LaMSF prezidents

Motokross ir panākumiem visbagātākais un vēsturiski arī viens no populārākajiem un iecienītākajiem motoru sporta veidiem Latvijā. Šogad debiju MXGP klasē piedzīvo mūsu populārākais sportists Pauls Jonass, arī Matīss Karro ir apņēmības pilns piedalīties atsevišķos MXGP posmos. Pateicoties veiksmīgi uzsāktajai TVPlay Sports sadarbībai ar Latvijas motosporta federāciju, pirmo reizi Latvijas sporta līdzjutējiem būs iespēja tiešraidē vērot aizraujošas cīņas dažādās pasaules trasēs un just līdzi mūsu sportistu gaitām. Lai veiksme ir mūsu sportistu sabiedrotais 2019. gada sezonā!

Tanels Leoks no Igaunijas šajā sezonā būs pieredzes bagātākais motosportists no Baltijas valstīm, konkurējot FIM Motokrosa pasaules čempionāta MXGP klasē jau kopš 2004. gada, pašlaik pārstāv “Husqvarna” komandu. Leoks šogad pirmo posmu aizvadīs Lielbritānijā. Pauls Jonass, kurš ir pašreizējais MX2 Pasaules čempions ar lielām Latvijas fanu cerībām, ir uzsācis savu pirmo sezonu augstākajā motokrosa klasē, savukārt Paula komandas biedrs un kolēģis “Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing” komandā Arminas Jasikonis no Lietuvas ir sācis sezonu ar sev jauno komandu, cīnoties par saviem pirmajiem pjedestālu finišiem šajā sezonā. Latviju pārstēvēs arī mūsu pieredzējušākais braucējs un 2008.gada Pasaules junioru čempions Matīss Karro. Matīss plānojis piedalīties piecos posmu, starp kuriem arī noteikti Latvijas Grand Prix.

Nodrošinot skatītājiem pasaulē prestižākās motokrosa sacensības, TVPlay Sports paplašina savu piedāvāto sporta notikumu klāstu. Papildus šīm iegādātajām MXGP tiesībām, sporta kanāls TVPlay Sports ir bijis MotoGP Pasaules čempionāta mājvieta jau kopš 2009. gada, tāpat arī TVPlay Sports mājvieta ir Spīdveja Grand Prix un Pasaules kausa translācijām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Īsi par motokrosu

Motokross ir motosporta veids, kurā sacensības notiek pa speciāli ierīkotām trasēm, kuras papildinātas ar tramplīniem. Nozīmīgākās motokrosa sacensības ir pasaules čempionāts motokrosā jeb Grand Prix. Sacensību rezultātu nosaka pēc divu braucienu punktu summas, vienādas punktu summas gadījumā ņemot vērā otrā brauciena rezultātus. 25 punkti tiek piešķirti uzvarētājam un samazināti līdz vienam punktam 20. vietā.

FIM Motocross Pasaules čempionāts tika izveidots 1957. gadā 500cc kategorijā. No 2004. gada pasaules čempionāts ir sadalīts galvenajā MX1 – tagad “MXGP” – (250cc divtaktu un četru taktu līdz 450 cm3) un MX2 (125 cm3 divtaktu un četru taktu līdz 250 cm3) divīzijām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm