Nāciju motokrosā uzvar ASV, Latvija finišē 11.vietā

Latvijas motokrosa izlase, kuras sastāvā ir Kārlis Sabulis, Toms Macuks un Kārlis Alberts Reišulis, svētdien ASV notiekošajā Nāciju kausā izcīnīja 11. vietu.

26. septembrī 7:19

Uzvaru Nāciju kausā ar 16 punktiem izcīnīja ASV izlase, kas tuvāko sekotāju Franciju apsteidza tikai par septiņiem punktiem, bet labāko trijnieku noslēdza Austrālija ar 26 punktiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopvērtējumā, kurā tika ņemti vērā pieci labākie rezultāti, Latvija sakrāja 101 punktu, ierindojoties 11.pozīcijā starp 20 labākajām vienībām.

Pirmajā braucienā, kurā kopā startēja MXGP un MX2 klases, Sabulis ieņēma 20.vietu, bet Reišulis ierindojās 23.pozīcijā, kamēr ātrākais bija ASV motobraucējs Eli Tomaks.

Savukārt otrajā braucienā uz starta līnijas stājās MX2 un “Open” klašu braucēji. Macuks finišēja 22.vietā, un par vienu pozīciju zemāk viņam sekoja Reišulis. Šajā braucienā uzvaru izcīnīja austrālietis Džets Lorenss.

Noslēdzošajā braucienā sacentās MXGP un MX2 klašu pārstāvji. Sabulis, sasniedzot labāko rezultātu, ieņēma 13.vietu, bet Macuks ierindojās 23.pozīcijā. Trešajā braucienā uzvaru svinēja francūzis Maksims Reno.

MX2 klases ieskaitē Reišulis ar 46 punktiem ieņēma 11.vietu, MXGP klasē Sabulis ar 33 punktiem izcīnīja astoto vietu, bet Macuks “Open” klasē tika pie 45 punktiem, kas ļāva noslēgt sacensības 12.vietā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmo reizi Latvija kā neatkarīga valsts Nāciju motokrosā piedalījās 1992.gadā. Toreiz ar Viesturu Gauši, Leonu Kozlovski un Mairi Levanu sastāvā Latvijai izdevās izcīnīt vēsturisko 11. vietu. Šo rezultātu Latvijas motosportisti atkārtot un pārspēt nevarēja 27. gadus, līdz 2019. gadā to izdarīja Pauls Jonass kopā ar Tomu Macuku un Dāvi Ivanovu. Šī komanda Nīderlandē “Asenas” trasē izcīnīja 8. vietu.

Pērngad Latvijas komanda (Kārlis Sabulis, Toms Macuks, Mairis Pumpurs) Nāciju kausā uzrādīja 15. rezultātu.

Latvijas pārstāvis par Nāciju kausa izcīņas čempionu vienīgo reizi kļuvis 1968.gadā, kad to PSRS izlases sastāvā spēja paveikt Arnis Angers. Neatkarības gados Latvija labāko rezultātu sasniedza 2019.gadā, kad izcīnīja astoto vietu.

Kopš 1990.gada Latvijas izlase Nāciju kausā motokrosā ir startējusi 27 reizes.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm