MotoGP līderu savilktā atspere pēc Japānas nedaudz atslāba, bet Taizemē tā var savilkties ar jaunu spēku

Aizvadītais MotoGP posms Japānā nesniedza atbildes, kurš būs pasaules čempions. MotoGP klases līderu trijnieks, kas gluži kā savilkta atspere bija 17 punktu robežās, ir nedaudz atslābis – Kvartararo, Bagnaija un Alešs Espargaro atrodas 25 punktu zonā.

Tuvojoties sezonas finālam Valensijā, līdz kuram atlikušas trīs posmi, katrai nākošai sacīkstei ir lielāka vērtību punktu izteiksmē, savukārt kļūdu vai neveiksmju zaudējums dubultojas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz posmu Taizemē, gluži kā Japānā, MotoGP komandas ierodas pēc divu gadu pauzes, kuru noteica vīrusa pandēmijas ierobežojumi reģionā. Divi gadi MotoGP ir ļoti daudz, motociklu konstrukcija (aerodinamika, augstuma regulēšanas ierīces, riepas…) ir kardināli mainījušās.

Gluži kā Motegi, arī Buriramā būs vesela rinda pēdējo divu gadu čempionāta braucēju, kuriem nedēļas nogales starts, būs debija Taizemē. MotoGP līderis Kvartararo sezonas izskaņā ir aizsardzības pozīcijās. Ducati tehniskais un skaitliskais pārsvars ar katru posmu samazina viņa pārsvaru. Un iespējamais, šeit arī slēpjas francūža glābiņš, pārāk daudz braucējiem ir labāki(ātrāki) motocikli, un viņu savstarpējās ambīcijas pagaidām ļauj minimalizēt punktu zaudējumus. Un Kvartararo Japānas bilance ir +8 punkti, pret Bagnaijas (kritiens) un Espargaro (neveiksme ar motociklu) nullītēm.

Kā uzskatāmi parādīja Japānas posms, kopvēŗtējuma līderu trijotnes plānus var ietekmēt(un ietekmēs) Markesa atgriešanās, kurš burtiski izslāpis pēc sacīkstēm un uzvarām ar “Honda” motociklu. Daudzveidību nedēļas nogales posmā noteikti ieviesīs Petruči atgriešanās, šoreiz ar Žoana Mira “Suzuki” motociklu. Mirs joprojām ārstē savainojumu, un plāno atgriezties tikai Austrālijā. Petruči, kurš savā aizokeāna debijas sezonā, tikai pēdējā sacīkstē zaudēja MotoAmerica Superbike titulu, turpina pieņemt izaicinājumus, sekojot savam tviterkonta moto – “I like wheels”. Taizemes posmu izlaidīs Nakagami, kura dalība un finišs Motegi trasē ar nopietni savainotu labo roku ir apbrīnas vērts.

Moto2 klasē turpināsies Augusto Fernandesa un Ai Oguras duelis. Fernandess nākošajā sezonā pāriet uz MotoGP, kur startēs jaunajā Aprilia satelītā RNF. Pēdējā iespēja to izdarīt kā Moto2 čempionam. Savukārt Ai Ogura, kurš arī pretendēja uz MotoGP, nolēmis uz vēl vienu sezonu palikt Moto2, lai cīnītos par titulu. Un to var izdarīt jau šogad, jo abus kopvērtējuma līderus šķir tikai 2 punkti. VR46 komandu pārstāvošais Vietti, ar savu nestabilo sniegumu nebūtu uzskatāms par šosezonas titula pretendentu.

Moto3 līderu duets, “GasGas” braucēji Guevara un Garsija ir ceļā uz čempiontitulu, turklāt Guevaras pārsvars ir 45 punkti, kas atlikušajās sacīkstēs ļaus kontrolēt situāciju. Tiesa, cīņā par kopvērtējuma otro vietu var iesaistīties arī Japānas posma pjedestāla otrā pakāpiena ieguvējs Fodžija, kurš Garsijam zaudē 18 punktus. Abās mazākajās klasēs turpinās intensīva nākošās sezonas komandu sastāvu izveide. Plašas diskusijas izraisījis jaunās sezonas kalendārā ieplānotais MotoGP posms Kazahstānā, jaunajā, Hermana Tilkes biroja projektētajā Sokol trasē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Un Buriramā sola lietu…

Skaties MotoGP sacīkstes TV3 Sport kanālos un nākamās paaudzes televīzijā Go3!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm