Mazie sapņi piepildīti, tagad izaicinājums ar jauniešiem. “Sporta sarunas” ar bijušo motokrosistu Sabuli

Vēl pagājušā gadā Latvijas vadošais motokrosists Kārlis Sabulis piedalījās Nāciju kausā, taču pirms vairākām nedēļām viņš izlēma, ka noslēgs savu profesionālu karjeru. Portāla “tv3.lv” rubrikā “Sporta sarunas” Sabulis pastāsta par pieņemto lēmumu beigt karjeru 26 gadu vecumā, atcerējās aizvadītos karjeras gadus motokrosā un ieskicēja nākotnes plānus.

Pirms nepilna mēneša Sabulis Latvijas rindās sacentās Nāciju kausā, startējot MXGP klasē. Sabulis palīdzēja Latvijas vienībai izcīnīt augsto 11. vietu kopvērtējumā, tāpat bijušais motosportists Sabulis vēl kļuva par Latvijas čempionu MX1 klasē.

26 gadus vecais Sabulis “Sporta Sarunās” atklājis, ka braucis motokrosā jau no sešu gadu vecuma un tagad pēc 20 gadiem nolēmis likt punktu karjerai motokrosā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kārlis Sabulis
Latvijas bijušais motokportists

Kārlis Sabulis

“Pēc 20 aizvadītām sezonām es noslēdzu karjeru. Man tas viss sākās ļoti ātri un diezgan ātri sāku braukt augstā līmenī. Kopumā gribētu teikt, ka vairāk traucējis finansiālais faktors un es nebīstos teikt to vārdu. Tā tas sanāca.”

Portālam “tv3.lv” Sabulis arī atklāja savus nākotnes mērķus un viņš ir izlēmis iepazīt trenera arodu, taču ja nesanāks, vienmēr pastāv iespēja atgriezties atpakaļ motosportā. Sabulis nākotnes trenera vīzijā redz, ka varēs strādāt ar jaunajiem censoņiem, kuri vēlas būt profesionāļi savā jomā.

“Es mācos šobrīd par treneri. Man jau ir izveidojusies maza grupiņa ar jauniešiem. Speru nelielu soli jaunam karjeras izaicinājumam – trenerim. Ceru, ka ar savu pieredzi nesīšu ieguldījumu Latvijas motokrosam,” atklāja Sabulis.

Tomēr atgriežoties atpakaļ pie Sabuļa karjeras, tad tā bijusi ar viss dažādākiem līkločiem.  2019. gadā Sabulis piedzīvoja karjeras vislielāko “pārsteigumu”, jo Latvijas motobraucējs par meldonija lietošanu saņēma gada diskvalifikāciju, bet to gadu viņš raksturoja kā veiksmīgu karjeras turpinājumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Atceros, ka noskrēju Stirnu buku un pēc finiša nejutos pārāk labi. Ģimenes ārsts izrakstīja vitamīnus – mildronātu. Es nezināju, ka tas bija aizliegts, jo man tajā laikā nebija ne cilvēki, ne sporta ārsti, kas to pateiktu. Pelnīti samaksāju par savu nezināšanu. Daudzi mani norakstīja, jo man būšot grūti atgriezties sportā, taču es pieradīju pretējo. 2020. gadā atgriezos un tas bija viens no maniem karjeras labākajiem gadiem,” tā Sabulis.

Tāpat izbijušais motokrosists Sabulis stāsta par vēl šoruden aizvadīto Nāciju kausu, kuras sastāvā bija, Toms Macuks un Kārlis Alberts Reišulis, Latvijas motokrosa izlase kopā ar Sabuli izcīnīja 11. vietu.

Divas reizes Sabulis kļuva arī par Latvijas čempionu prestižākajā MX1 klasē, braucis pat pasaules čempionāta posmos. Tomēr Sabulim intervija laikā rodas sajūta, ka viņš tomēr bija viens no Latvijas vadošajiem motokrosa braucējiem.

Kārlis Sabulis
Latvijas bijušais motokrosists

Kārlis Sabulis

“Var teikt, ka biju viens no vadošajiem motokrosa braucējiem Latvijā. Pierādīju sevi gan Latvijas mērogā, gan arī uz pasaules fona. Mana karjera bijusi ar robiem – gan diskvalifikācija, gan traumas jaunības gados, kur varbūt tajos brīžos vajadzēja atsperties pussoli vairāk, bet vienmēr kaut kas traucēja. Esmu startējis vairākos Nāciju kausos, divreiz izcīnīts Vaidavas kauss, Latvijas čempions un Vācijas vicečempions MX1 klasē. Mazie sapnīši visi piepildījās, taču vienmēr esmu gribējis uzspīdēt uz pasaules skatuves, bet tur visam baigi bija jāsakrīt.”

Intervijā “Sporta sarunās” Sabulis dalījās stāstā arī par to, ka viņš,iespējams, varētu atgriezties motokrosā, kā arī kādi ir viņa plāni attīstīt Latvijas motokrosu, lai gūtu panākumus starptautiskā mērogā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šo un citas intervijas ar Latvijas vadošajiem sportistiem lasi un skaties “Sporta sarunās”.

Motokross ir viens no motosporta veidiem, kur sacensības ar motocikliem vai kvadricikliem pa speciāli ierīkotām trasēm, var būt arī izņēmums – bezceļa trases.

Motokrosa trases parasti ir smilšu seguma, kas parasti ir papildināts ar mākslīgiem tramplīniem, uzkalniem un līkumiem.

Tās garums parasti ir no viens līdz trīs kilometriem. Nozīmīgākās organizācijas Latvijā ir LaMSF. Pašreizējais LaMSF prezidents ir Mārtiņš Lazdovskis.

Latvijā visatpazīstamākā trase ir “Zelta zirga” Ķegumā, kur notikušas vairākas visaugstākā līmeņa motosporta sacensības – pasaules čempionāta posmi motokrosā MXGP un MX2 klasēs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skaties MXGP TV3 Sport kanālos un nākamās paaudzes televīzijā Go3!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm