Macuks svin uzvaru Cēsīs un nodrošina trešo Latvijas čempiona titulu MX1 klasē

Toms Macuks nedēļas nogalē Cēsīs izcīnīja uzvaru Latvijas motokrosa čempionātā MX1 klasē, šajā klasē uzvarot trešo reizi, ziņo Latvijas Motosporta federācija (LaMSF).

18. septembrī 19:55

Latvijas motokrosa čempionāta pēdējā posmā Cēsīs, aizvadot tikai pirmo braucienu, čempiona titulu kopvērtējumā MX1 klasē sev nodrošināja Macuks, kurš šajā klasē triumfēja trešo reizi karjerā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Rodeo MX” kluba sportists pirmajā braucienā cīņā par pirmo vietu sadūrās ar Kārlis Sabuli (“MX Moduls”) un krita.

Pieceļot motociklu, Macuks jau bija jau zaudējis vairākas pozīcijas un finišu sasniedza tikai septītais. Kritienā sportists arī atsvaidzināja iepriekšējā posmā gūto savainojumu un otrajā braucienā nepiedalījās.

Tomēr ar sezonas garumā nopelnīto 241 punktu bija pietiekami, lai Macuks trešo reizi kļūtu Latvijas čempionu MX1 klasē, atkārtojot 2019. un 2020. gada panākumu.

Cēsu posmā divu braucienu summā uzvarēja igaunis Gerts Krestinovs (“MX Moduls”), kuram divu braucienu summā bija tikpat punktu cik Sabulim, kurš ierindojās otrajā vietā. Trešais palika Karels Tilks no Igaunijas.

Neviens no pieminētā trio nav iekļuvis godalgoto trijniekā Latvijas čempionāta kopvērtējumā. Aiz Macuka lielāko punktu bagāžu sezonas garumā sakrāja lietuvietis Domants Jazdausks, bet bronzas medaļu ieguva 2020. gada MX2 klases čempions Rainers Žuks (“KTM Motofavorīts”).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

MX2 klasē Latvijas čempionāta pēdējā posmā uzvarēja Mairis Pumpurs (“MX Moduls”), aiz sevis atstājot Edvardu Bidzānu (“Rodeo MX”) un Robertu Lūsi (“Motokurzeme”).

Cēsīs iegūtie 50 punkti bija par maz, lai arī sezonas kopvērtējumā Pumpurs tiktu kronēts arī par Latvijas čempionu.

Šo titulu sev nodrošināja Bidzāns, otrajā vietā ierindojās Pumpurs, bet bronzas medaļu kaklā kāra Uldis Freibergs (“Rodeo MX”).

MX sieviešu klasē pirmā vieta sezonas kopvērtējumā izšķīrās Cēsu posmā. Visas sezonas garumā līdere bija Lietuvas čempione Paula Bertašūte, kura uz noslēdzošo Latvijas čempionāta posmu savainojuma dēļ neieradās.

Tas pavēra iespēju Patrīcijai Bērziņai sadeldēt punktu deficītu un sezonu noslēgt kā čempionei. Vicečempiones tituls tika Bertašūtei, bet trešajā vietā sezonas izskaņā ierindojās Igaunijas čempione Karlēna Randvere, kuar Cēsīs bija otrā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cēsu posmā trešo vietu ieguva Kitija Dūce (“AMK Bieriņi”), bet sezonas kopvērtējumā viņa palika piektā.

Kvadriciklos jau pēc Madonas posma sev čempionāta zelta medaļu bija nodrošinājis Kārlis Neija (“KTM Motofavorīts”), kurš uz Cēsīm devās čempiona godā. Tāpēc viņš šajā posmā brauca mierīgi, taupoties Nāciju kausam.

Toni trasē Cēsu posmā noteica pieckārtējais Eiropas čempions Kevins Sārs no Igaunijas, kurš pārliecinoši triumfēja abos braucienos.

Otrais palika trīskārtējais Latvijas čempions Matīss Palēvics (“Rodeo MX”), nodrošinot sudraba medaļu sezonas kopvērtējumā, bet trešā vieta Cēsu posmā tika Reinim Bicānam (“Kristera Serģa motoklubs”), kurš divu braucienu summā apsteidza Kārli Lizanderu (“Saldus motoklubs”), kurš sezonas kopvērtējumā ieguva bronzu.

Arī ekipāžu klasē čempioni bija zināmi jau pirms pēdējā posma, tāpēc spraigākās cīņas trasē notika starp brāļu Jāņa un Laura Daideru, brāļu Jāņa un Pētera Jegorovu un Markusa Normaka/Karla Alberta Kasesalu ekipāžām.

Jaunie čempioni Māris Rupeiks ar Kasparu Liepiņu (“MX Moduls”) uz šīm cīņām noskatījās no malas, bet Cēsīs uzvarēja Daideri, otro vietu ieguva šā gada Lietuvas čempioni un Igaunijas vicečempioni Jegorovi, trešo vietu izcīnot ekipāžai Normaks/Kasesalu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Čempioni šajā posmā punktus neieguva un tika ierindoti 22. vietā.

Sezonas izskaņā par Latvijas vicečempioniem ekipāžu klasē tika kronēti lietuvieši Tomass un Mantvīds Baltuši, bet bronzas medaļas nopelnīja Markuss Auniņš/Lotārs Aleksejevs (“Tukuma motoklubs TMK”).

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm