Latvijas motokrosa zvaigzne Jonass par uzvarām un fanu sirsnīgo atbalstu

Lielsikas ziņas motosportā! Svētdien, 5. februārī latviešu sportists Pauls Jonass, kurš pārstāv “Red Bull KTM Factory Racing,” uzvarēja abos braucienos Anglijā notikušajās starptautiskajās motokrosa sacensībās “Hawkstone International MX”. Skaties.lv sporta redakcija vēlējās sazināties ar sportistu, lai aprunātos par motosportu un ikdienišķām lietām.

2017. gada 9. februārī 19:13

Pastāsti par savu dienas plānu! Kā Tu parasti iesāc dienu?

Katru rītu iesāku ar 20-30 minūšu ilgu lokanības vingrinājumu kompleksu, lai pamodinātu savu ķermeni, tad paēdu brokastis un diena var sākties. Praktiski visu dienu pavadu treniņos, bet pa starpu treniņiem tikai paēdu, mazliet atpūšos un tad dodos uz nākamo treniņu. Vakarā pagatavoju vakariņas, paēdu un tad pārējo laiku līdz iešanai gulēt parasti cenšos izmantot atpūtai, lai nākošajā dienā atkal būtu 100% gatavs treniņu procesam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pāris dienas atpakaļ Tu kļuvi par Starptautisko motokrosa sacensību “Hawkstone International MX” uzvarētāju! Kā Tu gatavojies šīm sacensībām?

Speciāli uz “Hawkstone park” sacensībām negatavojos, jo priekš manis rezultāts nebija tik ļoti svarīgs, jo šīs bija vienas no pirmssezonas sacīkstēm, ko izmantoju, lai labāk sagatavotos pasaules čempionātam. Konkurence bija diezgan nopietna, tur startēja vairāki braucēji, kas tiek minēti kā favorīti cīņai par pasaules čempionāta titulu. Personīgi man visgrūtākais bija pirmais brauciens, jo tad trase bija vēl diezgan līdzena un es neesmu līdzeno trašu piekritējs. Bet kopumā sacensības izvērtās ļoti interesantas un vērtīgas.


Kur notiks nākamās svarīgās sacensības, kurās Tu atkal cīnīsies par godalgotām vietām?

Pirmās svarīgās sacensības šogad notiks 25.februārī Katarā, kur risināsies pirmais pasaules čempionāta posms. Pārējās sacensības ir kā pārbaudes sacensības. Lai pēc iespējas labāk sagatvotos pasaules čempionātam, jau kopš oktobra aizvadu cītīgus treniņus fiziskā trenera Willy Linden un braukšanas trenera Marc de Reuver pavadībā. Treniņus aizvadu sešas dienas nedēļā, 2-3 reizes dienā . Parasti 3-4 reizes nedēļā aizvadu treniņus ar motociklu, bet pārējo laiku aizvadu fiziskajos treniņos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: Paula Jonasa 2015. gada sezona pasaules čempionātā MX2 klasē

Kā Tu sevi noskaņo pirms starta?

Parasti cenšos pirms sacenībām koncentrēties tikai uz sevi un nolikt visu pārējo malā, lai mani nekas nevarētu izsist no sliedēm un izdotos aizvadīt veiksmīgas sacīkstes.

Visi atceramies Tavu neveiksmīgo kritienu un smago traumu. Cik ilgi Tu atguvies no savainojuma un kā pavadīji rehabilitācijas posmu?

Pat negribu atcerēties to kritienu! Rehabilitācijas process bija diezgan ilgs. Bija nepieciešami divi mēneši, lai atkal varētu braukt ar motociklu. Bet nebija tā, ka šos divus sēdēju mājās un neko nedarīju. Ārstu atļauju robežās praktiski katru dienu aizvadīju fiziskos treniņus, lai pavisam nepazaudētu savu fizisko formu un izmantoju šo laiku, lai pavadītu kopā ar ģimeni.

Katram sportistam ir savi uzticīgie līdzjutēji, fani un pat pielūdzējas. Kā izpaužas Tavu fanu atbalsts? Vai viņi Tev raksta, sūta bildes un uzmundrina sacensību dienā?
Man tiešām ir paveicies ar faniem un atbalstītājiem. Fani atbalsta mani ik uz soļa, raksta ziņas, uzmundrina, atbalsta. Ir patīkami saņemt uzmundrinošas ziņas pēc sacensībām. Fanu atbalsts sacensību dienā ir ļoti svarīgs, jo tas dod spēku braukt vēl ātrāk un precīzāk. Motokross bez faniem nav iedomājams. Tās sajūtas ir neaprakstāmas, ko sniedz pilna trases mala ar faniem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: Paula Jonasa tikšanās ar faniem

Foto: Pauls Jonass trasē

Foto: intervija ar Paulu Jonasu

Šeit vari noskatīties video interviju ar Paulu Jonasu https://sports.tv3.lv/deserts/video-pozitiva-intervija-ar-paulu-jonasu-kura-vins-sveicina-porzingi-un-atdarina-moca-skanas/

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm