tv3.lv

Latvijas izlase par veiksmēm un neveiksmēm Nāciju kausā Francijā

Pagājušajā nedēļas nogalē, 26. un 27. septembrī, Francijā norisinājās gada nozīmīgākās motokrosa sacensības – Nāciju čempionāts –, kurā Latvijas izlasi pārstāvēja Matīss Karro, Pauls Jonass un Dāvis Ivanovs. Diemžēl šis nebija Latvijas veiksmīgākais gads, pēc vairākām neveiksmēm izcīnot vien 19. vietu. Par sacensībām izteicās izlases dalībnieki.

2015. gada 28. septembrī 14:12

Matīss Karro (MX Open klase):

“Pirmā brauciena pirmā apļa beigās sāka “nevilkt” mocis, nevarēju lēkt nevienu lēcienu, un tāpēc nācās iebraukt boksos. Pēc tam, dzenoties pakaļ pārējiem, sekoja kritiens, kā rezultātā nācās izstāties un laikus sagatavoties pēdējam braucienam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Otrajā braucienā izdevās labs starts un jutos labi, taču spēka pietika tikai pirmajām 15 minūtēm. Man noteikti pietrūkst šā gada GP pieredzes ar garajiem braucieniem, jo bija grūti sadalīt spēkus vienmērīgi. Arī Anglijas čempionātā braucienu ilgums ir 20 minūtes plus divi apļi. Ar startu kopumā apmierināts, kaut gan labi saprotu, ka varēja būt labāk. Par nākotnes plāniem vēl pagaidām neko negribu stāstīt.”

FOTO: fantastikā atmosfēra Nāciju kausa izcīņā Francijā (pirmā diena)

Dāvis Ivanovs (MXGP klase):

“Pirmais starts izdevās ideāls. Pašam bija pārsteigums, ka esmu otrais. Biju priecīgs, ka Barcia nebrauc no manis prom tik ātri kā no staba. Viņš bija ātrāks, bet varēju izsekot līdzi. Tomēr līdz ar augsto pozīciju tika uzdzīts arī mazliet stress un braucu stīvām rokām. Tad mani pirmā apļa beigās apdzina Townley un vienā no līkumiem viņa manevra dēļ pēkšņi nācās mainīt špūri, kā rezultātā kāja ieķērās zemē un kritu. Sajutu sāpes cirksnī un, kamēr piecēlu moci, braucienu nācās turpināt no kādas 18. vietas. Pēc tam trešajā aplī atkal sekoja kritiens, taču pēc tā diezgan ātri atguvos un turpināju savā tempā un pat atguvu dažas pozīcijas.

Noteikti pietrūkst pieredzes braukt šādās trasēs, jo bija jūtams, ka tieši nobraucienos lejā manāmi ātrāki ir tradicionālie Eiropas “kalnu džeki”. Arī braucienu ilguma ziņā noteikti derētu biežāk piedalīties GP posmos, jo pēdējo reizi tik augsta līmeņa sacensībās biju braucis Ķegumā.”

Paula Jonasa (MX2) tēvs Kaspars Jonass:

“Jau sestdienas treniņos bija redzams, ka Pauls vēl nav aklimatizējies, un tad, kad viņam tika pateikts, lai lieki neriskē, tik un tā sekoja kļūdas. Jau KTM komandas vadība ieteica kārtīgi apdomāt, vai ir vērts sevi mocīt, jo uz kārts var būt likta Paula turpmākā karjera, par piemēru minot Herlingsa izmisīgos pagājušā gada centienus pēdējā posmā Meksikā izraut čempiona titulu. Iespējams, tieši tas viņam arī patraucēja, lai šogad pienācīgi sagatavotos sezonai.

Uzskatu, ka bija ļoti nepareizi šogad Nāciju kausu rīkot tikai nedēļu pēc pēdējā posma. Kā zināms, visiem sportistiem nav vienāda fizioloģija un dažs šos pārlidojumus un laika zonu maiņas pārcieš labāk, cits sliktāk. Pauls vēl ir jauns nav jēgas viņu pārlieku mocīt. Jau šīs sezonas sākumā pēc Argentīnas posma Paulam bija grūti ielēkt atpakaļ savā labākajā fiziskajā kondīcijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tagad Paulam būs mēnesi atpūta, pēc kuras jau oktobra beigās viņš atgriezīsies Beļģijā, lai sāktu gatavoties nākamajai sezonai.”

FOTO: Latvijas izlase skaistajā Francijas trasē un tūkstošiem skatītāju ieskauti (otrā diena)

Izlases ģenerālmenedžeris Mareks Segliņš:

“Pēc sestdienas likās, ka nepatikšanu limits jau būs izsmelts, bet svētdiena parādīja ko citu. Uzskatu, ka šajās Nācijās mums vienkārši pietrūka veiksmes. Nekad nav bijis tā, ka jau kvalifikācijas braucienos krīt visi trīs mūsu sportisti. Gribu pievienoties Kaspara teiktajam par to, ka pārāk ātri pēc čempionāta beigām tiek rīkots Nāciju Kauss, kas notiek pavisam citā kontinentā. Ir mazliet rūgtums, jo ar šo sastāvu bija pilnīgi reāli iekļūt kopvērtējuma labāko desmitniekā.”

Komandas konsultants Kristers Serģis:

“Zinot visu to, kā nedēļas nogalē neveicās, uzskatu, ka rezultāts nav nemaz tik slikts. Uzskatu, ka abi ierindā palikušie parādīja cienīgu sniegumu, jo gan Dāvis ar savu lielisko startu pirmajā braucienā, cīņas sparu turpinājumā, kā arī Matīss ar savu ātrumu otrajā braucienā pierādīja, ka ir spējīgi konkurēt ar pārējiem.”

Komandas konsultants Rodeo MX Team vadītājs Arvis Sanders:

“Zinot visu lietu stāvokli, neredzu iemeslu būtu bēdīgam, jo rezultāts nemaz nav tik slikts. Galvenais, ka visiem ir pozitīvs noskaņojums, un ar tādu arī varam noslēgt sezonu, lai gatavotos nākamajai.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm