tv3.lv

Latvijas Drive eO ar jaunzēlandieti Milenu pie stūres finišē otrie Paikspīkā

Latvijas komandas Drive eO radītā elektriskā automašīna ar jaunzēlandiešu pilotu Rīsu Milenu svētdien izbrauca no deviņām minūtēm leģendārajās Paikspīkas izturības sacīkstēs, tomēr palika absolūtā vērtējuma otrajā vietā.

2016. gada 26. jūnijā 22:56

Drive eO automašīna finišēja pēc astoņām minūtēm un 57,118 sekundēm, tomēr par nepilnām sešām sekundēm piekāpās ar Honda turbo motoru aprīkotā Romēna Dimā no Francijas automašīnai. Dimā vēl tikai pirms nedēļas bija viens no Porsche komandas pilotiem, kas uzvarēja prestižajās Lemānas 24 stundu sacensībās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī trešo vietu šoreiz ieņēma elektromašīna – japānis Tetsuja Jamaho finišu sasniedza deviņās minūtēs un sešās sekundēs.

Kā ziņots, pirms gada Drive eO un Milens finišēja pēc deviņām minūtēm un 7,222 sekundēm, triumfējot absolūtajā ieskaitē un kļūstot par pirmo elektromobili vēsturē, kas uzvarējis sacensībās. Jau pērn par sekundi tika pārspēts līdzšinējais elektrisko mašīnu rekords, kas šogad uzlabots vēl vairāk.

Sacensību rekords kopš 2013.gada pieder leģendārajam franču braucējam Sebastjanam Lēbam, kurš finišēja pēc astoņām minūtēm un 13 sekundēm. Pirms šī gada Lēbs bija vienīgais braucējs, kurš spējis tikt zem astoņām minūtēm, bet tagad viņam pievienojušies Dimā un Millens.

Sacensībās tiek veikta 20 kilometrus gara distance ar 156 līkumiem. Šogad tās tika aizvadītas simto gadu.

Vēl divas reizes Latvijas komandas automašīnu pilotējis Jānis Horeliks, kurš 2013.gadā piedzīvoja smagu avāriju, bet 2014.gadā ieņēma 96.pozīciju 114 finišējušo ekipāžu konkurencē.

Zīmīgi, ka Rīsa Milena tēvs Rods deviņdesmitajos gados piecas reizes triumfēja Paikspīkas absolūtajā ieskaitē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm