Latvijā septembrī notiks pasaules rallijkrosa dubultposms

Latvijā 18. un 19.septembrī notiks divi Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) rīkotā pasaules čempionāta rallijkrosā posmi, pirmdien paziņoja organizatori.

2021. gada 20. jūlijā 10:48

FIA prezidents Žans Tods apstiprinājis FIA Bezceļu komisijas balsojuma rezultātus, tādējādi ratificējot ierosinātās izmaiņas 2021.gada čempionāta sezonas kalendārā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Abi posmi Biķernieku trasē Rīgā norisināsies vienā nedēļas nogalē. Tādējādi FIA pasaules rallijkrosa čempiona titula ieguvēju noskaidros deviņu posmu kopsummā.

Sacensības Latvijā kļūs par šogad otro, kam vienā nedēļas nogalē uzticēts noskaidrot uzreiz divu posmu uzvarētājus. Bez Rīgas posma šāds pats formāts paredzēts arī Nirburgringā Vācijā, kas šogad pieredzēs savu debiju rallijkrosa čempionātā.

Čempionāta sākums paredzēts jau šīs nedēļas izskaņā, 23.-24.jūlijā dalībniekiem pulcējoties Barselonā. Līdz Latvijas posmiem čempionāts viesosies arī Heljes trasē Zviedrijā, kā arī sacensībās Loeakā Francijā. Pēc tam paredzēti divi posmi Rīgā, pēc kuriem sacensības noslēgsies ar posmiem Spā trasē Beļģijā un Montalegres trasē Portugālē.

Bez FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmiem Rīgā paredzēts arī FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta pilnpiedziņas auto ieskaites klases RX1 trešais posms.

“Šodien ar prieku varam apstiprināt, ka Rīga 2021.gada pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārā tiks pārstāvēta divas reizes. Latvijas posma organizatori jau pagājušajā gadā veiksmīgi sarīkoja dubultposmu, tāpēc nešaubāmies, ka arī šogad sacensību organizatoru komanda tiks galā ar šo uzdevumu,” paziņojumā citēts FIA pasaules rallijkrosa čempionāta “Rallycross Promoter” izpilddirektors Arne Dirks. “Faniem tas nozīmē vēl vairāk notikumiem bagātu braucienu Biķernieku trasē, kur jau kopš pirmā posma sarīkošanas 2016.gadā allaž notikušas aizraujošas sacensības. Arī no septembra dubultposma sagaidām tikpat intriģējošu turpinājumu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šīs ir vienreizējas ziņas visiem rallijkrosa faniem,” piebilst “RA Events” direktors Raimonds Strokšs. “Divu dienu garumā mūsu sacensību apmeklētājiem no Latvijas un ārvalstīm būs iespēja sekot divtik daudz braucieniem un divtik lielam skaitam izšķirošo finālbraucienu, kuru notikumu pavērsienus paredzēt ir teju neiespējami.”

Viņš skaidro, ka 2021.gada sezonā pasaules rallijkrosa čempiona titulu vēl pēdējo reizi iespējams izcīnīt, braucot ar auto, zem kura motora pārsega atrodas iekšdedzes dzinējs. “Var teikt, ka šogad skatītājiem tiek dota unikāla iespēja vēl vienu reizi klātienē izbaudīt šo superjaudīgo automašīnu cīņas trasē pirms nākamgad paredzētajām vērienīgajām izmaiņām un rallijkrosa elektrifikācijas,” saka Strokšs.

“Dubultposma organizēšana sacensību rīkotājam uzliek daudz lielāku atbildību – palielināts braucienu skaits nozīmē arī pieaugošu pienākumu sarakstu sacensību dienās. Tomēr ticu, ka mēs un mūsu partneri, kā arī atbildīgie dienesti ir tam gatavi, lai arī šādos apstākļos noturētu Latvijas posma augsto kvalitāti,” saka Strokšs.

Organizatori ziņo, ka jau no šodienas tirdzniecībā pieejams arī ierobežots skaits sacensību ieejas biļešu, kurām tirdzniecības perioda pirmajās dienās noteikta īpaša – samazināta cena. Biļetes ļaus apmeklēt abas sacensību dienas un uz vienu dienu nebūs pieejamas.

Lai nodrošinātu pasākuma atbilstību visiem spēkā esošajiem normatīvajiem dokumentiem, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, sacensības drīkstēs apmeklēt personas, kuras ir izgājušas pilnu Covid-19 vakcinācijas kursu, izslimojušas Covid-19 pēdējo 180 dienu laikā, vai saņēmušas negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Lai ievērotu piesardzību, skatītāji tiks dalīti zonās, tādējādi parūpējoties par epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu. Nevienai no skatītāju zonām nav paredzēta piekļuve dalībniekiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Stāvvietu sektors šogad nedaudz mainījis savu izkārtojumu un būs izveidots uz esošās Biķernieku trases (iepriekš C sektors) lielā tramplīna tuvumā, kā arī gar “Joker” apli, ļaujot vērot arī unikālo Biķernieku rallijkrosa trases risinājumu ar diviem paralēli esošiem tramplīniem. Šogad skatītājiem nebūs pieejams sektors mežā.

Biļetes šobrīd maksā no 10 līdz 75 eiro.

Ieejas biļetes iespējams iegādāties “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās, kā arī interneta vietnē “www.bilesuparadize.lv”.

FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta 2021.gada sezonas atjaunotajā kalendārā RX1 klasē paredzēts posms Heljē, Loeakā, Rīgā un Spā trasē Beļģijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm