tv3.lv

Jonass pārraksta Latvijas motokrosa vēsturi – kļūst par Pasaules vicečempionu MX2 klasē

Vakar ASV aizvadīs 18. jeb pēdējais Pasaules čempionāta posms motokrosā, noslēdzot 2015.gada sezonu. Visas sezonas garumā neticamu sniegumu uzrādīja vien 18.gadu vecais latvietis, RED BULLL KTM Factory Racing braucējs Pauls Jonass. Sportists ne reizi vien pārrakstīja Latvijas motokrosa vēsturi un vakar tika kronēts par Pasaules vicečempionu MX2 klasē.

2015. gada 21. septembrī 8:20

Jonass uz Pasaules čempionāta goda pjedestāla šogad kāpa vairakkārt, parādot, ka savā pirmajā sezonā kā prestižās KTM Rūpnīcas braucējs, ir gana spēcīgs konkurents arī pieredzes bagātajiem sportistiem. ASV posmā sportists netaupīja spēkus, tādēļ līdzjutējiem bija iespēja vērot ļoti sīvas cīņas Paula izpildījumā – bija skaidri redzams, ka Jonass ļoti vēlas kļūt par čempionu. Diemžēl šīs nebija veiksmīgākās sacensības un pirmajā braucienā 10.vieta, otrajā braucienā 6.vieta. Līdz ar to 2015.gada vicečempiona tituls, piekāpjoties slovēnim Timam Gajseram.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Kas par gadu! Domāju, ka sezonas sākumā neviens neticēja, ka sezonas izskaņā es varētu ieņemt kopvērtējuma otro pozīciju Pasaules čempionātā – pat es tam neticēju. Man apkārt bijuši lieliski cilvēki, kas mani atbalstījuši 24/7 un es nespēju gana pateikties par viņu ieguldīto darbu. Saku lielu paldies visiem, kas bijuši kopā ar mani – ģimenei, visai RED BULL KTM Factory Racing komandai un citiem […] Un atvainojos visiem par slikto braukšanu šajā posmā – šķiet, tas nebiju es uz moča,” savos sociālajos tīklos pēc sacensībām pauda sportists.

VIDEO: Sezonas pēdējā posma labākie momenti

Sezonas laikā, pēc posmā Beļģijā, Jonass atradās arī kopvērtējuma līdera pozīcijā, taču Gajsera pieredze MX2 klasē ņēma virsroku, apsteidzot Latviešu braucēju. Jāatzīst, ka Paula Jonasa motokrosa sezona vēl nav galā, jo jau  nākamajā nedēļas nogalē Francijā tiks aizvadīts Naciju čempionāts motokrosā, kurā Latvijas izlasi pārstāvēs Pauls Jonass, Matīss Karro un Dāvis Ivanovs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm