tv3.lv

Jonass par aizvadīto posmu Francijā: Izdevās veikt divus stabilus braucienus

Aizvadītajā nedēļas nogalē Francijā norisinājās šīs sezonas 10. pasaules čempionāta posms motokrosā. MX2 klasē Latviju, kā ierasts, pārstāvēja Pauls Jonass un Roberts Justs, bet MXGP klasē startēja Toms Macuks – diemžēl ne tas labākais posms mūsu sportistiem. Savukārt Eiropas čempionāta EMX250 klasē Kārlis Sabulis uzrādīja ļoti pārliecinošu sniegumu, izcīnot 8.vietu.

2016. gada 6. jūnijā 18:12

Aizvadītais pasaules un Eiropas čempionāts motokrosā nebūt nebija viegls un to pierādīja arī Latvijas sportistu smagās cīņas. Pauls Jonass kvalifikācijas braucienā ierindojās augstajā trešajā vietā, taču abos finālbraucienos sportists finišēja 5.pozīcijā, kas posma kopvērtējumā deva 4.vietu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Izdevās veikt divus stabilus braucienus bez lielām kļūdām un bez lieka riska, jo trase bija tipiska franču trase – kalnaina, ļoti cieta un ar daudz akmeņiem. Abos braucienus neizdevās lieliski starti, bet šajā trasē starts bija ļoti svarīgs. Ātrums bija labs, tikai abos braucienos nespēju atrast iespēju apdzīt priekšā braucošos. Varēja labāk, bet varēja būt arī sliktāk,” pēc sacensībām komentē Jonass. Čempionāta kopvērtējumā sportists saglabā stabilu  3.vietu.

FOTO: spilgtākie foto mirkļi no MXGP posma Francijā

Otrs Latvijas pārstāvis MX2 klasē – Roberts Justs – piedzīvoja ļoti neveiksmīgu nedēļas nogali. Sportists piedzīvoja kritienu jau kvalifikācijā, no kuras bija spiests izstāties. Neveiksmes sekoja arī finālbraucienos, kuru dēļ pirmajā braucienā 17.vieta, bet otrajā braucienā saķeršanās ar Krievijas pārstāvi Aleksandru Tonkovu (Aleksandr Tonkov) un izstāšanās.

“Aizvadīta ļoti neveiksmīga nedēļas nogale. Kvalifikācijā biju pacēlies līdz 9.vietai, kad sadūros ar priekšā braucošos sportistu – viņš pieļāva kļūtu, strauji mainīja virzienu un uzskrēja man virsū. Rezultātā nokritu un sasitu galvu, plecu, gūžu. Sākumā domāju, ka diez vai varēšu startēt svētdienas finālbraucienos, bet svētdien no rīta jutos labāk, tādēļ nolēmu braukt. Pirmajā braucienā padevās diezgan labs starts, neskatoties uz to, ka startēju no 40. pozīcijas. Braucu ap 10.vietu, kad priekšā braucošais sportists nokrita un es nepaspēju noreaģēt – uzlecu viņa mocim virsū un arī nokritu – finišēju 17.vietā. Otrā brauciena starts sanāca vēl labāks – aizbraucu kā sestais. Cīnījos ar Tonkovu – saķērāmies un abi divi nokritām. Piecēlos un sapratu, ka ar tādu moci nevarēs turpināt braucienu. Esmu diezgan sasities un rezultāts nekāds. Tagad ir nedēļa laika atveseļoties un tad jau Holandes čempionāts,” atklāj Roberts. Posma kopvērtējumā Justs ieņēma 22.vietu, bet čempionāta kopvērtējumā atrodas 14.vietā.

Šoreiz Latvija tika pārstāvēta arī MXGP klasē, kurā startēja Toms Macuks. Pirmajā braucienā Macuks ierindojās 25.pozīcijā, bet otrajā braucienā spēja pakāpties uz 22. vietu. Posma kopvērtējumā sportists izcīnīja 27.vietu.

“Kvalifikācijas braucienā es aizbraucu startā kā pēdējais, aizcīnījos līdz kādai 28.vietai, taču tad man radās problēmas ar priekšējo amortizatoru, kā arī skaņas kontrole uzrādīja pārāk lielus decibelus, tādēļ mani atbīdīja uz pēdējo vietu,” pēc sacensībām stāsta sportists: “pirmā brauciena starts neizdevās labs – no pēdējās vietas diezgan grūti pacelt startu -, bet aizcīnījos līdz 25.vietai, kas ir tīri normāli, man liekas, turklāt uz šo posmu bija sabraukuši daudzi spēcīgi francūži. Otrā brauciena startā biju 26./25., bet aizcīnījos līdz 20.vietai – apdzinu 20.vietu un nākamajā līkumā man sānos “ielika” Kevins Fors (Kevin Fors). Rezultātā izbraucu no trases, bet, kad atgriezos trasē, mani jau apdzina Džeremijs Van Horebeeks (Jeremy Van Horebeek) un Pīters Irts (Peter Irts) – bija grūti atgūt tempu. Vienā no līkumiem pakritu un finišēju 22. Nu, gandrīz jau bija punkti, bet mazas kļūdiņas. Pa tādu trasi es nekad nebiju braucis – trase priekš manis bija ļoti grūta un akmeņaina.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Labu sniegumu jau atkal uzrādīja Eiropas čempionāta EMX250 klases pārstāvis Kārlis Sabulis, abos braucienos un posma kopvērtējumā ierindojoties labāko desmitniekā. Laika treniņā Sabulis ierindojās 7.vietā, bet pirmajā finālbraucienā finišēja astotais. Otrajā braucienā sportistam izdevās turēt līdzi pirmajam desmitniekam, finišējot tieši 10.pozīcijā. Izcīnīto punktu summa posma kopvērtējumā deva 8.vietu, bet čempionāta kopvērtējumā sportists atrodas 11.vietā. Nākamais pasaules čempionāta posms 18. un 19. jūnijā tiks aizvadīts Lielbritānijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm