tv3.lv

Jānim Baumanim labs ātrums pirmajā dienā Hellā un sestā pozīcija

Sestdien Hellas trasē Norvēģijā ar pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem sākās īstās cīņas par iekļūšanu pasaules rallijkrosa čempionāta piektā posma pusfinālā un pēc tam arī finālā. Jānis Baumanis ar savu World RX Team Austria sagatavoto Ford Fiesta pirmajā sacensību dienā ielika stingrus pamatus, lai šoreiz fināls viņam neietu secen.

2016. gada 12. jūnijā 11:20

Pasaules čempionāta posms Hellā latviešu autosportistam sākās nervozi, jo sacīkšu mašīnai piektdien bija tehniska rakstura problēmas, kas liedza pilnvērtīgi aizvadīt brīvos treniņbraucienus un tajos uzrādītais rezultāts attiecīgi ne tuvu nav tāds, kādu varētu vēlēties un kādu demonstrēt ir spējīgs Jānis Baumanis. Piektdienas vakara gaitā virkne problēmu gan tika atrisinātas un jau sestdienas rīta brīvajos treniņbraucienos sportists sniegums bija krietni pārliecinošāks. Vēl pārliecinošāks tas bija pirmajā kvalifikācijas braucienā, kura kopsummā Jānis piekāpās vien pieciem konkurentiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

 

FOTO: Jānis Baumanis pirmajā dienā Hellā

Otrais kvalifikācijas brauciens Jānim sanāca pat sekmīgāks. Startējot no pole position līdzās Sebastjanam Lēbam, Johanam Kristofersonam, Tomasam Heikinenam un Dāvijam Žanī, latviešu autosportists atzina vien deviņkārtējā pasaules čempiona Lēba pārākumu un savā braucienā finišēja otrais. Kvalifikācijas summā Jānis bija piektais ātrākais, kas pēc pirmās dienas viņam dod sesto vietu kopvērtējumā.

2016.gada FIA pasaules rallijkrosa čempionātā kopumā jāaizvada 12 posmi un viens no tiem, 1.un 2.oktobrī – Biķernieku kompleksajā sporta bāzē. Ar aizvadītajos četros posmos izcīnītiem 35 punktiem Jānis Baumanis kopvērtējumā pagaidām ieņem 10.vietu, savukārt Reinis Nitišs ar 12 punktiem ir septiņpadsmitais.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm