tv3.lv

FOTO: liels ātrums, spraiga cīņa un emocijas Superkausa sacensībās Kandavā

Aizvadītājā nedēļas nogalē Kandavā norisinājās motokrosa seriāla Bosch Superkauss 2016.gada sezonas otrais posms un tika noskaidroti Eco Baltia Vide lielās balvas ieguvēji.

2016. gada 7. jūnijā 11:40

 

MX Pro klasē jau kvalifikācijas sesijā bija redzams, ka galvenie pretendenti uz uzvaru būs meklējami starp kaimiņiem no Igaunijas – ātrāko apļa laiku uzrādīja Leoks, viņam sekoja tautieši Krestinovs un Kutsars, ceturtais – Ivans Baranovs no Krievijas, bet piektajā vietā Niks Apfelbaums, kurš bija ātrākais no pašmāju sportistiem. Pirmajā finālbraucienā startu izcēla Dāvis Līvs, taču otrajā aplī viņu apsteidz Leoks, kurš pārliecinoši kontrolēja brauciena gaitu līdz pat finišam. Otrajā vietā Andero Lusbo, trešais Dāvis Ivanovs. Otrā brauciena startā lābākais Ivanovs un, neskatoties uz igauņu spiedienu visa brauciena garumā, Dāvis spēja noturēt līderpozīciju līdz brauciena beigām. Par to, kāda spriedze valdīja otrā brauciena laikā, liecina rezultāti – piektā vieta finišā no uzvarētāja atpalika 2.9 sekundes. Pirms izšķirošā trešā brauciena Ivanovs un Leoks līderi ar vienādu punktu skaitu – Dāvim izdevās no starta aizbraukt kā pirmajam un līdz uzvarai posmā “pietrūka” pusotra apļa – pirmspēdējā aplī pieredzējušais Leoks apsteidz Dāvi un uzvarēja gan braucienā, gan posmā. Dāvim Ivanovam posmā otrā vieta, bet nākamās trīs vietas top5 Igaunijas sportistiem – Kahro, Krestinovam un Lusbo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FOTO: liels ātrums, spraiga cīņa un emocijas Kandavas trasē

Kvadru klasē pirmajā braucienā visai sīva cīņa izvērtās starp Edgaru Meņģeli un lietuvieti Vazni, taču bija jūtams, ka Edgars kontrolē brauciena gaitu un finišā sekotāju apsteidza par nepilnām divām sekundēm, bet trešo vietu izcīnīja Zālīte. Otrajā braucienā Meņģeļa pārsvars pārliecinošs, otrais finišā atkal Vaznis, bet trešo vietu izcīna Veinbergs. Posma kopvērtējumā uzvara Meņģelim, otrais Vaznis, bet trešais Ralfs Reinfelds. Komandu ieskaitē, tikai par vienu punktu apsteidzot Rodeo MX RT, uzvaru izcīnīja MX Ādaži. Trešajā vietā MX Moduls, ceturtie mājinieki – Motoparks Kandava, bet top5 noslēdza X99/Slīterāni.

Sevišķi spraigas cīņas norisinājās Jauniešu klasē – pirmajos divos finālbraucienos sīvākā spēkošanās notika starp pērnās sezonas līderiem Elgaru Jonasu un Hariju Suharževski un abos braucienos mazliet ātrāks izrādījās 2015.gada čempions Jonass. Noslēdzošajā jeb trešajā finālā, Jonass iekļuva sadursmē ar Kārli Bitīti, piedzīvoja kritienu un izredzes uz uzvaru faktiski bija zudušas. To izmantoja Toms Babris, kurš izcīnīja uzvaru trešajā braucienā, aiz sevis atstājot Suharževski un Čudarānu, bet Jonass spēja aizcīnīties līdz piektajai vietai. Šāds vietu izkārtojums uzvaru posma kopvērtējumā nodrošināja Harijam Suharževskim, otrais Jonass, trešais Babris, ceturtais Čudarāns, bet piektais Kristaps Kalējs.

Junioru klases kopējā ieskaitē uzvara pirmajā braucienā un otrā vieta otrajā, uzvaru garantēja Patrikam Uzulam. Otro vietu izcīnīja Kristers Krists Sūna, bet trešais Kristiāns Freimanis. Senioru klasē, kā ierasts, savu ātrumu un meistarību demonstrēja Leons Kozlovskis, kuram uzvaras abos finālbraucienos. Otro vietu ne mazāk pārliecinoši izcīnīja Raivo Freibergs, bet trešā un ceturtā vieta, ar vienādu punktu skaitu, tika sadalīta starp igauni Vinogradovu un Mareku Lavrovu – pateicoties augstākai vietai otrajā braucienā bronza Igaunijas sportistam. Piekto vietu izcīnīja Jurģis Žukas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm