tv3.lv

Jaunā F1 zvaigzne Norriss mājās trenējas uz iespaidīga trases simulatora

19 gadīgais britu autobraucējs – jaunais Formula 1 talants Lando Norriss veicis cītīgu gatavošanās procesu pirms gaidāmā Formula 1 sezonas starta jau šajā nedēļas nogalē. Jaunajam pilotam nedēļas nogalē gaidāmās Austrālijas GP sacensības būs debija šajā autosacīkšu ieskaitē. 

2019. gada 16. martā 16:37

Pirms gaidāmās sezonas jaunā zvaigzne savās mājās Gildfordā netālu no Londonas – uzstādījis pamatīgu augsto tehnoloģiju aprīkojumu un izveidojis F1 sacīkšu simulatoru, kuram mājās atvēlēta atsevišķa istaba.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Īpašā tehnoloģija izmaksājusi aptuveni 30 000 angļu mārciņu un “McLaren” jaunais talants atzīst, ka ar to trenējies gandrīz katru dienu.

Lando Norriss ir gatavs aizvadīt savu pirmo oficiālo sacensību apli F1 jaunās sezonas pirmajā posmā Melnburnā, kad svētdien norisināsies Austrālijas GP izcīņa. Taču virtuāli ar simulatora palīdzību Norriss šo trasi izbraucis jau aptuveni 600 reižu.

Simulatoram ir vairāki ekrāni, kuri attēlo reālās trases izskatu – rodas sajūtas, kuras ir pietuvinātas reālajām izjūtām, kuras rodas, kad pilots atrodas F1 automobilī.

Jaunā zvaigzne atzīst, ka ir svarīgi apzināties faktu, ka braukt trasi simulatorā var apgūt ļoti precīzi, bet reālajā dzīvē situācija var strauji mainīties un sekundes simtdaļas var izšķirt jebkura apļa likteni.

Norriss slavē simulatora uzbūvi un izkārtojumu. Ir pieci augstas izšķirtspējas ekrāni, kuri perfektā kvalitātē rāda trases attēlu. Simulatoram ir tikai divi pedāļi – bremzes un gāze, taču nav sajūga. Tāpat autosportists atzina, ka simulatora bremzes ir hidrauliskas, tāpēc tās ir daudz grūtāk nospiest nekā reālajā dzīvē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

19 gadus vecais pilots Norriss šajā sezonā pārstāvēs “McLaren” komandu, līdzās esot komandas biedram Karlosam Sainsam.

Kā jau vairumam puišu šajā vecumā, arī Norriss neslēpj to, ka viņam patīk brīvo laiku pavadīt spēlējot datorspēles ar draugiem, taču viņš uzsver, ka labprāt koncentrētos autosacīkstēm reālajā dzīvē – viņš ar to plāno saistīt savu nākotni.

Nokļūstot “McLaren” komandā jaunais pilots neslēpa gandarījumu, ka līdzās Formula 1 leģendu vārdiem, kas pārstāvējuši viņa komandu – Luiss Hamiltons un Džensons Batons – un tagad redzēt tur savu vārdu, esot ļoti patīkami un sapņu piepildījums, tāpēc viņš nevar vien sagaidīt, kad varēs stāties uz sacensību starta līnijas un debitēt augstākā līmeņa F1 sacensībās.

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm