tv3.lv

F1 Sinagapūras pirmajos treniņos ātrākie ir Alonso un Hamiltons

”Ferrari” pilots Fernando Alonso un ”Mercedes” braucējs Luiss Hamiltons bija ātrākie Singapūras Grand Prix pirmajā un otrajā treniņā. Kopvērtējuma līderis Niko Rosbergs pirmajā sesijā bija trešais, atpaliekot no Alonso pusotru desmitdaļu, bet pēcpusdienā vācietim tikai 13. apļa laiks.

2014. gada 19. septembrī 20:55

Šodien Starptautiskā Automobiļu Federācija (FIA) tomēr nolēma atlikt ieceri ievērojami ierobežot pilotu un komandu radiosarunas līdz nākamās sezonas sākumam. FIA ņēma vērā, ka vadot mašīnas ar tik sarežģītām sistēmām kā šobrīd, drošības dēļ liela daļa no aizliegt paredzētās informācijas braucējiem tomēr ir nepieciešama. Turklāt komandas šosezon uz formulu stūrēm var izmantot divu atšķirīgu lielumu displejus. Aizlieguma gadījumā priekšrocības iegūtu komandas, kuras izmanto lielākos displejus, uz kuriem pilotiem ir iespējams parādīt krietni vairāk datus. Tomēr jau sākot ar Singapūras GP komandas nedrīkstēs pilotiem nodot informāciju, kas nav tieši saistīta ar drošību – par braukšanas trajektoriju izvēli, bremzēšanas punktiem, konkurentu apļa laikiem, ātrumu konkrētos līkumos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmajā treniņā ātrākais bija ”Ferrari” pilots Fernando Alonso, pārspējot abus ”Mercedes” braucējus Luisu Hamiltonu un Niko Rosbergu. 4. un 5.vietā rīta sesijā palika ”Red Bull” piloti – trīskārtējais Singapūras GP ieguvējs Sebastians Fetels un šosezon trīs uzvaras izcīnījušais Daniels Rikjardo.

Arī pēcpusdienas sesijā divi ātrākie piloti joprojām bija Hamiltons un Alonso. Šoreiz par 0,133 sekundēm labāks laiks bija ”Mercedes” braucējam. Viņa komandas biedram Niko Rosbergam tikai 13. apļa laiks. Vācietis bija spiests pārtraukt savu ātro apli ar supermīkstajām riepām brīdī, Pasators Maldonado izlidoja no trases un ietriecās barjerās, liekot tiesnešiem sesiju pārtraukt. Pēc treniņa atsākšanās Niko jau bija uzlicis cietākās riepas, lai veiktu garāku distanci, kas Hamiltona laikam neļāva pietuvoties tuvāk par pusotru sekundi. Trešais 2.treniņā palika Rikjardo, ceturtais Kimi Raikonens, piektais Fetels un sestais Kevins Magnusens.

F1 Singapūras Grand Prix kanālā VSB:
Sestdien, 20.septembrī:
  • 12:55 3.treniņbraucieni.
  • 15:55 Kvalifikācija.
 Svētdien, 21.septembrī:
  • 14:50 Singapūras GP.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm