Drifteris Blušs "Sporta sarunās" par "autosporta olimpiskajām spēlēm": Gatavojies īpaši es nebiju

Vadošais Latvijas drifta braucējs Kristaps Blušs ir atpazīstams visā pasaulē, kurš jau gadiem ilgi nodarbojas ar sānslīdes sporta veidu un nupat saviem tituliem pievienojis arī zeltu no “autosporta olimpiskajām spēlēm”. Intervijā “Sporta sarunās” Blušs pastāstīja par drifta pirmsākumiem, motoru sporta spēlēm un daudz citām, interesantām lietām, kas saistītas ar driftu.

Drifta pirmsākumi aizsākās Japānā. Latvijā šis sporta veids kļuvis populārs tikai pēdējos piecos gados. Tieši tāpat drifta attīstība notikusi gan Eiropā, gan visā pasaulē.

Kristaps Blušs
Latvijas labākais drifteris

Autosporta veids – drifts aizsākās pirms 12 gadiem, bet 2010. gadā tika rīkots pirmais Latvijas čempionāts. Kopš tā laika šis autosporta veids ir uzņēmis milzīgus apgriezienus, un driftu mēs vairāk nesaucam par “huligānu” sporta veidu.

Latviešu autosportists dalījās atmiņās, kā viņš nonācis Amerikā, jo Blušs bija pirmais latvietis, kurš spēja iekarot vienu no pasaulē atpazīstamākajiem ASV bāzēto autosporta drifta čempionātu – “Formula Drift”.

“Es tur nonācu likumsakarīgi, jo 2012. gadā iepazināmies ar krievu pilotu, kurš izdarīja visu, lai mēs tur būtu. Mēs viņam piedāvājām braukt uz ASV, viņš tam piekrita. Neskatoties, ka viņš pēc trīs gadiem mums vairāk nevarēja palīdzēt, mēs turpinājām startēt “Formula Drift” sacensībās, bet tagad tās ir lieliskas atmiņas,” sacīja latviešu drifteris Blušs.

Tikmēr Blušs intervijā neslēpa, ka nākamgad izvirzīti mērķi ar komandu būs lieli un viens no tiem varētu būt, ka viņi atgriezīsies ASV.

Nupat Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) rīkotajās motoru sporta spēlēs Blušs izcīnīja Latvijai zelta godalgu un intervijā viņš atzīst, ka šādam pavērsienam nebija gatavojies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kristaps Blušs
Latvijas labākais drifteris

“Gatavojies īpaši es nebiju, jo biju nolēmis ieturēt pauzi no drifta. Aizbraucu uz vietējo čempionātu, tomēr sapratu, ka vēlos atgriezties drifta apritē. Mums piedāvāja braukt pārstāvēt Nāciju motoru sporta spēlēs. Bija sīvas cīņas, un medaļu mums neviens pa velti neiedeva.”

Tāpat latviešu labākais drifteris intervijā portālam “tv3.lv Sports” stāstīja arī par treniņu daudzumu, izmaksām un citām aktuālām drifta tēmām, tostarp, atklājot, ka nevar sagaidīt Latvijā pirmo sniegu.

Par šo un citām tēmām – “Sporta sarunās“.

Drifterim Kristapam Blušam šobrīd ir 42 gadi, izcīnījis Austrumeiropas čempiona titulu.

Jāatgādina, ka Blušs vairākkārt kāpis uz goda pjedestāla prestižajās “Formula Drift” sacensībās, tituliem bagātais drifteris savai kolekcijai pievienojis vēl zelta godalgu no FIA motoru sporta spēļu drifta disciplīnas.

Drifts ir braukšanas paņēmiens, kurā vadītājs apzināti pagriež mašīnu sānslīdē, zaudējot saķeri, vienlaikus saglabājot kontroli un izbraucot ar automašīnu visu līkumu.

Šī tehnika liek aizmugurējam slīdēšanas leņķim pārsniegt priekšējo slīdēšanas leņķi tādā mērā, ka bieži priekšējie riteņi ir vērsti pagriezienam pretējā virzienā (piemēram, automašīna griežas pa kreisi, riteņi ir vērsti pa labi vai otrādi).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā autosporta disciplīna drifta sacensības pirmo reizi tika popularizētas Japānā, bet šobrīd drifta sacensības tiek rīkotas visā pasaulē, tajā skaitā arī Latvijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm