Loka šāvējs Romans Sergejevs: Es biju gatavs uzvarai!

Latvijas loka šāvējs guvis vēsturisku uzvaru pasaules čempionātā – Romans Sergejevs no Īrijā notikušā jauniešu pasaules čempionāta mājās atgriezās ar zelta medaļu. Tā ir pirmā reize, kad loka šāvējs no Latvijas iegūst tik augstu vietu pasaules labāko loka šāvēju konkurencē, vēsta “900 sekundes”.

Uz pjedestāla augstākā pakāpiena sešpadsmit gadus vecais Romans Sergejevs  kāpa Īrijas pilsētā Limerikā. Tur šomēnes notika pasaules čempionāts loka šaušanā. Latvijas himna tik augstas klases sacensībās skanēja pirmo reizi.

“Es šāvu labi jau treniņos, labus rezultātus šāvu, bija laba šāviena sajūta,” stāsta Sergejevs.

Romāns atminas, ka viņš vēl pirms čempionāta jutās pārliecinoši.

“Ja nav veiksmes, nevinnēsi pasaules čempionātā,” atzīst sportists.

Tomēr fiziskā sagatavotība ir tikai viena daļa veiksmes pamata, skaidro Romāns. Liela nozīme ir veiksmei un arī, piemēram, laikapstākļiem loka šaušanā ir ļoti svarīga loma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Romans Sergejevs
pasaules čempions U-18 loka šaušanā

“Laikapstākļi mainījās katru sēriju, katras trīs četras minūtes. Vienā sērijā vējš no kreisās puses, otrā sērijā vējš no labās puses un lietus arī. Tāpēc otrajā distancē bija sarežģītāk šaut nekā pirmajā.”

Laikapstākļu un satraukuma radītos sarežģījumus Romāns pārvarēja veiksmīgi, kā viņš pats apgalvo, jo jutās gatavs uzvarai.

“Es biju gatavs vinnēt, man bija sajūta – ja uzvarēšu, tas būs pareizi, tas būs pelnīti,” stāsta viņš.

“Cīnoties par zelta medaļu, pabeigt ar 30 un pēdējo ielikt desmitniekā, tas izdevās,” saka pasaules čempions U-18 loka šaušanā Romans Sergejevs.

Latvijas L šaušanas federācijas vadītājs uzsver Romāna un Dienvidkorejas pretinieka sacensības skaisto noslēgumu. Līdz pat pašam pēdējam šāvienam nevarēja pateikt, kurš saņems zelta medaļu. Abi sportisti bija saņēmuši vienādu punktu skaitu. Bet tad korejietis nedaudz kļūdījās un iešāva astotniekā. Romāns uzvaras iespēju izmantoja un noslēdza sacensības ar šāvienu desmitniekā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jānis Jakubanecs
Latvijas Loka šaušanas federācijas vadītājs

“Viņš ir ļoti izaudzis, sajūta, ka viņš jau būtu startējis pasaulē. Romāns tik brīvi jutās, lai gan mēs viņu uz tāda līmeņa sacensībām aizvedam tikai vienu reizi gadā. Vispār būtu jābūt tajā vidē visu laiku un tur arī jātrenējas. Mums šī uzvara atnāca pasakainā ceļā.”

Tagad Romāns trenējas šaut pa 70 metru tālu mērķi. Septiņdesmit metru attālums šaušanai ar rekursīvo jeb olimpisko loku ir pieaugušo sportistu sacensību standarts. Romans Sergejevs vēlas startēt valsts pieaugušo izlasē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm