tv3.lv

Latvijas sportisti gatavojas olimpiskajām spēlēm Tokijā

“900 sekundes” turpina iepazīstināt arī ar sportistiem un komandām, kas pārstāvēs Latviju olimpiskajās spēlēs Tokijā, un šajā reizē ar pludmales volejbolistēm – Tīnu Graudiņu un Anastasiju Kravčenoku.

Volejbolistes pašlaik trenējas un startē Pasaules četrzvaigžņu turnīrā Meksikā. Tur ir izveidots tā saucamais Covid-19 brīvs burbulis, kurā visiem veikti Covid-19 testi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Parasti ir tā, ka viens turnīrs, tad visi lido uz nākamo kaut kur citur, bet šeit jaunā koronavīrusa dēļ ir uztaisīts tā, ka visi kopā,” stāsta volejboliste Tīna Laura Graudiņa.

Kopā Meksikā tiek rīkoti trīs turnīri. Viens turnīrs ir jau noslēdzies, un 26. aprīlī Tīnas un Anastasijas komanda startē otrā turnīra noslēdzošajās sacensībās.

Minētais turnīrs Meksikā un aizvadītie teju divi gadi Anastasijai un Tīnai tiek aizvadīti olimpisko spēļu gaisotnē. Šovasar abas sportistes būs pirmā volejbola komanda sievietēm, kas pārstāvēs Latviju olimpiskajās spēlēs.

“Vēl sen, sen runājām par mērķiem, bija tā, ka mēs vispār nezinājām, vai varēsim kvalificēties, tas likās kaut kas nesasniedzams,” stāsta sportiste.

Olimpiskās spēles Japānā pandēmijas dēļ tika atliktas par gadu. Sportistes norāda, ka, viņu komandas skatījumā, ir ne tikai mīnusi, bet arī plusi spēļu atlikšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Jebkuru lietu, kas ilgi jāgaida, kļūst nogurdinoši [gaidīt], bet fiziskā ziņā mūsu komandai labāk, jo ir vēl viens gads, kura laikā varam kļūt labākas,” atzīst volejboliste.

“Labi, ka zinām noteikti, ka brauksim. Tāpēc trenējamies, protams, ir… Mums ir pieredze Jaunatnes olimpiskajās spēlēs, mazliet zinām, ko sagaidīt, bet vienalga ir patīkams uztraukums,” atzīst volejboliste.

Daugavpiliete Nastja Kravčenoka un jūrmalniece Tīna Graudiņa kopā spēlē jau astoto gadu. Pēc spēlēm Meksikā abas sportistes atgriezīsies Latvijā, kur Tīnai vēl jāpagūst nokārtot universitātē paredzētie pārbaudījumi. Pēc tam abas sportistes dosies uz Sočiem, Krievijā, kur vēl pirms olimpiskajām spēlēm startēs Pasaules turnīra nākamajā posmā.

2019. gads Tīnai un Anastasijai bija veiksmīgs ne tikai tāpēc, ka viņas kvalificējās olimpiskajām spēlēm, tai pašā – 2019. gadā – abas sportistes ieguva zelta medaļu Eiropas čempionātā, kas notika Maskavā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm