Latvijas šķēpmetēja Līna Mūze olimpiskajām spēlēm Tokijā gatavojas, trenējoties Somijā

“900 sekundēs” stāstām par sportistiem, kuri šovasar dosies uz olimpiskajām spēlēm Tokijā, un šajā reizē runa ir par šķēpmetēju Līnu Mūzi, kura patlaban Somijā aktīvi trenējas šķēpmešanas sacensībām, peldoties āliņģī.

Somijā joprojām ezeros ir bieza ledus kārta, un šķēpmetēja šajā valstī trenējas jau mēnesi un izmanto katru iespēju doties ledainā ūdenī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es esmu Somijā, tāpēc man liekas, ka iet āliņģī, tas ir… kaut kas, ko mēs visu laiku darām,” pārliecināta ir sportiste.

Skriešana, nodarbības svaru zālē, kā arī vēl dažādi treniņi, kas veidoti īpaši šķēpmetējiem. Somijā Līna trenējas ļoti intensīvi. Katru dienu trenera Kimo Kinonena vadībā ir vismaz divi treniņi, savukārt, tiekot olimpiskajā hallē, Līna Mūze dienā aizvada pat trīs treniņnodarbības.

“Nav viegli, bet tas ir mans darbs, es to mīlu. Es arī sāku iemīlēt tās sāpes, kas ir pēc treniņiem, kad nevari apsēsties uz krēsla, kad jāpieturas vispirms,” viņa dalās pieredzētajā.

Līna piebilst, ka Somijā pavadīs vēl mēnesi vai pat divus. Atgriešanās Latvijā ir atkarīga no Covid-19 ierobežojumu noteikumiem. Ja Latvijas valdība ļaus Latvijā rīkot sacensības, tad viņa mājās būs ātrāk.

1992. gada decembrī dzimusī Līna Mūze ar šķēpmešanu nodarbojas jau sešpadsmito gadu. Bērnību Līna pavadīja Smiltenē, bet sporta karjeru uzsāka Murjāņu Sporta ģimnāzijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līna norāda, ka viņai labi veicas dažādās vieglatlētikas disciplīnās. Taču, kad viņa paņēma rokā šķēpu, sportistei uzreiz kļuvis skaidrs, ar ko viņai jānodarbojas.

“Pirmo reizi šķēpu paņēmu rokās Jāņa Lūša un Ineses Jaunzemes sacensībās un uzvarēju. Skaidrs bija tas, ka man ir – talants!” Mūze atminas, piebilstot, ka neko nemainītu savā dzīvē, jo sports viņai ir iemācījis pilnveidot sevi, cīnīties un nepadoties grūtību priekšā.

Olimpiskās spēles Tokijā Līnai ir jau trešās, kurām viņa ir kvalificējusies. Londonā viņa ieguva 12. vietu, taču pirms Riodežaneiro viņa traumēja celi un nevarēja piedalīties.

“Ļoti ceru, ka tās trešās būs tās labākās,” cerīga ir sportiste.

Šķēpmetēja norāda, ka, gatavojoties olimpiskajām spēlēm, viņa izjūt īpašu atbildību. Tās tomēr ir plašākās sporta spēles pasaulē.

Tokijā tiks aizvadītas 32. vasaras olimpiskās spēles. Tās iecerētas šovasar no 23. jūlija līdz 8. augustam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm