tv3.lv

Latvijas rollerslēpošanas sportisti gatavojas sīvām sacensībām Pasaules kausa izcīņas posmos

Latvijas labākie rollerslēpotāji gatavojas sīvām sacensībām Pasaules kausa izcīņas posmos. Šajā nedēļas nogalē tiks aizvadīts pirmais Pasaules kausa posms Igaunijā. Taču jau nākamās nedēļas nogalē pasaules spēcīgākie rollerslēpotāji pulcēsies Latvijā, Madonā, kur spraigākās sacensības notiks pilsētas ielās. P

Sportisti Raimo Vīgants un Edgars Bernāns visai straujā ātrumā aizvada treniņu tā dēvētajā Uzvaras parkā Rīgā.

“Sprintiem jau labs, tehnisks, daudz līkumus var atstrādāt,” Raimo Vīgants raksturo treniņa iespējas Uzvaras parkā. Šis treniņš notika īsi pirms sportistu došanās uz Igauniju, kur paredzēts pasaules kausa pirmais posms.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Piektdien sākas sacensības sprinta distancē klasiskajā stilā un sestdien masu starts brīvajā stilā, un svētdien individuālās distances,” Edagrs Bernāns raksturo to kā Pasaules kausa 1. posms tiks aizvadīts Igaunijā pilsētās Otepe un Tartū. Igaunijā, tāpat kā Latvijā, trases tiks ierīkotas arī pilsētu ielās.

“Lielākais pluss, ka izvedam sporta veidu publikā. Cilvēkiem ir vienkāršāk atnākt uz pilsētu paskatīties tur pat, kur viņi dzīvo,” saka Edagrs Bernāns.

Pēc sacensībām Igaunijā sportisti dosies uz Latviju. Pasaules kausa 2. posms tiks aizvadīts Madonā no 28. līdz 30. augustam. Raimo Vīgants norāda, ka Madona jau iepriekšējā gadā Pasaules čempionātā pierādīja, ka tur rollerslēpošanai Latvijā ir labākās trases.

“Tas jau laikam vairāk vidzemnieku sports, mums reljefs labs Madonā. Cēsīs, Siguldā, Rīgā arī slēpo. Bet nu teiksim tā, ka Madona ir slēpošanas Meka,” bilst Raimo Vīgants.

Pagājušajā gadā Madonā pulcējās teju divi simti sportistu no 12 valstīm. Šogad Covid-19 dēļ vēriens būs nedaudz mazāks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, sportisti no Krievijas, Norvēģijas, Slovākijas, Vācijas, Rumāijas,” atbildīgais par distanču rollerslēpošanas sacensībām Latvijā Jānis Puide uzskaita sportistu pārstāvētās valstis Pasaules kausa posmos.

“Ņemot vērā Covid-19 ierobežojumus un citus apsvērumus, tad sportistu sastāvs būs nedaudz mazāks arī nekā sākumā domāts. Bet tik un tā būs paši spēcīgākie sportisti, cīņa būs sīva.,” norāda Puide.

Pēc Pasaules kausa trīs sacensībām, Madonā nākamais – trešais posms – ir paredzēts novembrī Ķīnā, Pekinā. Taču viss vēl var mainīties, par posmu Ķīnā droši būs zināms tikai oktobra beigās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm