tv3.lv

Latvijas BMX riteņbraucējs: Galvenais būt veseliem. Kad varēsim aizvadīt sacīkstes, to arī darīsim

Covid-19 vīrusa straujās izplatības dēļ sacensības atceltas arī BMX sportā, tāpēc visi braucēji pašlaik treniņus aizvada mājas apstākļos un gaida, kad Starptautiskās Riteņbraukšanas savienība (UCI) paziņos sezonas turpmākos plānus, sarunā ar Latvijas Riteņbraukšanas federāciju (LRF) stāstīja Kristens Krīgers.

2020. gada 2. aprīlī 14:47

“Nenoliegšu, ka pats pirms mēneša pret visu šo situāciju izturējos ironiski, bet šobrīd saprotu, ka tā izturēties nedrīkstēja,” skaidro Krīgers. “Mājās, dzīvoklī, ir ļoti daudz iespēju ko darīt, atliek vien kļūt radošiem. Domāju, ka ilgtermiņā šī situācija mums pat nāks par labu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Lai arī vieglā režīmā, bet es mājās turpinu trenēties,” sarunā ar LRF stāsta BMX braucējs, parādot savu velotrenažieri. “Ja ārā ir labāks laiks, dodos izbraucienā ar MTB tipa riteni. Būtībā šobrīd lieku sev fizisko bāzi – daudz vingroju un uzturu sevi formā.”

Neraugoties uz pasaulē valdošo neziņu, sportists saglabā pozitīvas domas un cer, ka sezonu tomēr izdosies turpināt.

“Arī visi pārējie BMX braucēji ir neziņā, tāpēc gaidām, kad tiks paziņots turpmākais sezonas plāns. Raugos uz šo visu pozitīvi. Galvenais būt veseliem. Kad varēsim aizvadīt sacīkstes, to arī darīsim,” pārliecināts ir sportists, kurš atklāja, ka darbs ar treneri pašlaik noris attālināti. “Sazināmies, lai apspriestu, kas man jāizdara, bet visa komunikācija notiek attālināti.”

Pasaules kausa sezonas pirmie četri posmi šogad bija Austrālijā, bet pēdējais etaps tika atcelts spēcīgā vēja dēļ. Februāra vidū BMX braucējs devās uz Indonēziju, kur UCI sacensībās svinēja uzvaru.

“Es uzskatu, ka Austrālijā notika divi no četriem posmiem. Domāju, ka daudzi man piekritīs – arī trešajam etapam nevajadzēja notikt,” saka Krīgers. “Trases īpašnieku dēls aizvien ir smagā stāvoklī, kas, manuprāt, ir tikai un vienīgi rīkotāju atbildība.”

“Mana sezona… Pēc Austrālijas aizbraucu uz Indonēziju, kur izcīnīju vienu uzvaru, bet ar to būtībā sezona beidzās. Bija treniņnometne ASV, kur gatavojos pasaules čempionātam, tomēr nu jau sezona piespiedu kārtā ir apturēta.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sportists skaidroja, ka atrodoties ASV, situācija pasaulē vēl bijusi mierīga.

“Tobrīd situācija ASV bija diezgan mierīga, bet neilgi pēc tam ar Covid-19 saslima Nacionālās basketbola asociācijas spēlētājs Rūdijs Gobērs, tāpēc sākās pastiprināti drošības pasākumi. Par laimi, tas notika dienu pēc manas došanās mājās. 13.martā ierados Latvijā,” atmiņās dalās Krīgers.

Pēc atgriešanās dzimtenē Krīgers ieturējis 14 dienu karantīnu, taču treniņus pie malas nelika.

Aprīļa vidū Mančestrā notiktu jau trešais no šīs sezonas pieciem posmiem, taču skaidrs, ka sacensības Lielbritānijā ir atceltas. Šogad pasaules čempionātam Hjūstonas trasē bija jānotiek no 26. līdz 31.maijam, taču Covid-19 vīrusa dēļ sacensības ir pārceltas par gadu. Tikmēr situācija par 2021.gada pasaules čempionātu Nīderlandē vēl ir neskaidra.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm