tv3.lv

Latvija Pasaules spēlēs būs pārstāvēta sešos sporta veidos

Latvija Pasaules spēlēs būs pārstāvēta sešos neolimpiskajos sporta veidos, vēsta Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP).

4. jūlijā 18:39

Apvienojot sporta veidus, kas nav iekļauti olimpiskajās spēlēs, no 7. līdz 17.jūlijam Birmingemas pilsētā, ASV, notiks Pasaules spēles. Latviju tajās pārstāvēs nacionālās florbola un “inline” hokeja izlases, trīs dronu sporta pārstāvji – Oskars Raudiņš, Tomass Pētersons un Karīna Limora, karatists Kalvis Kalniņš, kā arī orientieriste Sandra Grosberga un veikbordists Roberts Liņavskis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latviju Pasaules spēlēs pārstāvēs gan jau starptautiskā līmenī pieredzējuši sportisti, gan pārstāvji, kuru sporta veidu vēsture ir pavisam nesena. Orientieriste Grosberga ir pašreizējā Latvijas izlases līdere – viņas līdz šim augstākais sasniegums ir desmitā vieta individuālajā sprintā pērn Eiropas čempionātā sprinta distancēs. Tieši pēc šīs sasnieguma tika izcīnīta vieta Pasaules spēlēs.

“Dalībnieku skaits šajās spēlēs ļoti ierobežots, taču visām orientēšanās sporta lielvalstīm tāpat uz starta stāsies spēcīgākie sportisti un izcīnīt augstu vietu būs izaicinājums. Domāju, ka esmu tam gatava,” LSFP citē Grosbergas teikto.

Veikbordists Liņavskis ir daudzkārtējs Latvijas čempions, bet Eiropas un pasaules čempionātos piedalās kopš 2011.gada. Labākais rezultāts ir Eiropas čempionātā “Masters” grupā izcīnītā bronzas medaļa 2019.gadā Kijivā. Karatists Kalniņš 2020.gada vasaras olimpiskās spēles Tokijā noslēdza septītajā vietā. Latvijas florbola izlase pasaules reitingā šobrīd ir piektajā vietā pasaulē, bet “inline” hokeja izlases līdz šim labākais sniegums ir bijusi iegūtā ceturtā vieta pasaules čempionātā Argentīnā 2015.gadā.

Viens no jaunākajiem un straujāk augošajiem pasaulē ir dronu sports. Latviju spēlēs ASV pārstāvēs trīs sacīkšu dronu piloti. Tomass Pētersons 2019.gadā ieguva ceturto vietu Starptautiskās Aviācijas sporta federācijas (FAI) rīkotajā sacīkšu dronu pasaules čempionātā.

“Lai arī pilotu daudzums Latvijā nav salīdzināms ar tādām lielvalstīm kā ASV, Dienvidkoreja vai Vācija, tomēr vienmēr lepojos ar mūsu pilotu sasniegto. Šogad ceru atvest kausu mājās,” saka Pētersons.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Līdztekus sportiskajam rezultātam man personīgi Pasaules spēles ir iespēja parādīt sabiedrībai, ka šis tehniskais sporta veids piemērots arī sievietēm. Savā karjerā bieži nācies sastapties ar stereotipiem un neizpratni, tāpēc vēlos iedrošināt – nav svarīgi, ko citi saka vai cik nepopulāri tas ir, svarīgi darīt to, kas patīk,” uzsver Limora.

Pasaules spēles aizsākās 1981.gadā ASV, Kalifornijas štatā Santaklaras pilsētā. Tās organizē Starptautiskā Pasaules spēļu asociācija (IWGA), kas apvieno 39 starptautiskās sporta federācijas. 2022.gada spēlēs piedalīsies ap 3600 pasaules klases sportisti no vairāk nekā 100 valstīm – viņi sacentīsies 41 sporta veidā par 223 medaļu komplektiem. Sākot ar 2025.gadu, kopējais dalībnieku skaits tiks palielināts līdz 5000.

Pasaules spēlēs galvenokārt iekļauti sporta veidi un disciplīnas, kas nav olimpiskajās spēlēs un tās notiek reizi četros gados. Daudziem sportistiem Pasaules spēles ir viņu sportiskās karjeras galvenais notikums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm