U20: Kanāda samaļ miltos Slovākiju, ASV samet septiņas ripas Šveicei

Šonakt U20 pasaules čempionātā tika aizvadīti divi mači, kuros pārliecinošas uzvaras izcīnīja abas Ziemeļamerikas izlases. Kanāda, pateicoties komandas kapteiņa Meisona Maktaviša četriem gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, sagrāva Slovākiju – 11:1, bet ASV izlase guva septiņus vārtus pret Šveici – 7:1.

12. augustā 10:43

Pēc nepārliecinošās uzvaras pār Latvijas izlasi (5:2), kanādieši otrajā spēlē bija krietni vairāk motivēti un saspēlējušies, kas izpaudās arī hokeja laukumā. Kopumā pa Slovākijas vārtiem tika izdarīti 44 (!) metieni un 11 no tiem sasniedza savu mērķi. Lielisks hokeja dzimtenes izlases labā bija tās kapteinis Maktavišs, kurš ne tikai guva četrus vārtus, bet arī divas reizes rezultatīvi piespēlēja. Viņš šobrīd ir arī visa turnīra rezultatīvākais spēlētājs, ar divos mačos iekrātiem astoņiem punktiem. Pie diviem rezultativitātes punktiem ticis arī Konors Bedārds, kuram 1+1, bet summā jau četri punkti. Slovākiem vienīgos vārtus otrajā trešdaļā guva Kanādas junioru līgā spēlējošas Matejs Kašliks.

Arī ASV saviem pretiniekiem nedeva cerības uz pozitīvu iznākumu, lai gan pirmajā trešdaļā vārti netika gūti un šveicieši pat spēja uz Kārtera Mazura vārtiem atbildēt, tomēr otrās trešdaļas laikā amerikāņi guva vēl četrus vārtus un tā noslēdzās ar pārliecinošu 5:1. Pēdējās 20 minūtēs ASV iemeta vēl divas ripas, panākot 7:1. Divi vārti un piespēle Tomasam Bordalo.

Šovakar pulksten 21:00 savu savstarpējo maču aizvadīs arī Austrijas un Zviedrijas izlases.

Šogad no elites divīzijas neizkritīs neviena izlase. 2023.gada pasaules čempionāts gadu mijā notiks Kanādas pilsētās Helifeksā un Monktonā.

Pēc tam, kad Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF) diskvalificēja Krieviju, elites divīzijā radās brīva vieta vienai komandai. Pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā decembrī uzvarēja Baltkrievija, kas arī diskvalificēta no starptautiskajām sacensībām, tādējādi ceļazīmi uz turnīru ieguva Latvija, kas pēc spēka otrajā čempionātā palika otrā.

Līdzjutēji varēs sekot līdzi turnīra spēlēm kanālā TV6, portālā “tv3.lv” un nākamās paaudzes televīzijā Go3.