Merzļikins nomaina Korpisalo, nostāv "sausā" un atnes "Blue Jackets" uzvaru

Nacionālās hokeja līgas kluba Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs Elvis Merzļikins pagājušajā naktī, neielaižot nevienus vārtus, palīdzēja savai vienībai ar 4:3 papildlaikā pārspēt Toronto “Maple Leafs”.

2020. gada 7. augustā 9:30

Ar šo uzvaru “Blue Jackets” Stenlija kausa kvalifikācijas sērijā panākusi rezultātu 2-1.

Merzļikins laukumā devās otrā perioda vidū uzreiz pēc tam, kad soms Korspisalo ielaida savus trešos vārtus. Tobrīd rezultāts uz tablo rādīja 0:3 par labu Toronto komandai.

Merzļikins laukumā pavadīja nepilnas 50 minūtes, atvairot  21 pretinieku metienu.

Merzļikina konkurents Kolumbusas vienības vārtos Jonass Korpisalo, kurš uzsāka šo spēli, atvairīja 12 no 15 pretinieku metieniem, tverot 80,0% raidījumu. Tikmēr otrā laukuma pusē Frederiks Andersens ķēra 39 no 43 “zilo žakešu” metieniem.

Kolumbusas vienība pirmos vārtus zaudēja vairākumā pirmā perioda 19. minūtē, kad Kodi Sesi no zilās līnijas mestā ripa rikošetēja no Seta Džonsa, Korpisalo nepaspējot to tvert.

Otrā puslaika vidū minūtes un 40 sekunžu laikā Kolumbusa tika pie triju vārtu deficīta, pēc kā Korpisalo nomainīja Merzļikins.

Vispirms vairākumā no vārtu priekšas 2:0 panāca Viljamss Nīlanders, bet mača 29. minūtē pēc Nikolasa Robertsona metiena pretuzbrukumā ripa izšmauca starp Korpisalo kājsargiem – 3:0.

Pēc vārtsargu maiņas ripas bira tikai Andersena vārtos, vienu vārtu deficītu atspēlējot jau 12. minūtē, kad Pjērs Liks Dibuā pārcēla ripu pāri vārtsarga kājsargam tuvējā stūrī.

Trešā perioda astotajā minūtē par neveiksmīgo rikošetu, gūstot vārtus, revanšējās Džonss, bet neizšķirtu un pagarinājumu Kolumbusai perioda vidū ar saviem otrajiem vārtiem spēlē panāca Dibuā – 3:3.

Pagarinājumā mača pirmās zvaigznes statusu nodrošināja Dibuā, ātrajā pretuzbrukumā pēc Aleksandra Teksjē piespēles izslidojot pret Andersenu un raidot ripu viņam starp kājām.

Nākamā spēle sērijā, kas var kļūt par beidzamo, jau piektdien.