tv3.lv

Plānots pilnībā nodot “Arēna Rīga” un Olimpisko sporta centru pasaules hokeja čempionāta vajadzībām

Šodien plānots pilnībā nodot “Arēna Rīga” un Olimpisko sporta centru pasaules hokeja čempionāta vajadzībām, žurnālistiem atklāja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieka, Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

2021. gada 6. maijā 9:13

Viņš pauda, ka rīcības komitejas sēdē Latvijas Hokeja federācija (LHF) apliecināja, ka čempionāta organizēšanā “sportiskā puse” ir vislabākajā kārtībā. Arī Starptautiskajai hokeja federācijai (IIHF) neesot bažu, ka čempionāts norisināsies izcilā līmenī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Attiecībā uz infrastruktūras jautājumiem Severs stāstīja, ka gan Olimpiskais sporta centrs, gan “Arēna Rīga” uz pirmajiem treniņiem būs pilnā gatavībā.

Marta sākumā valdība atbalstīja piešķirt līdz 3,7 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai segtu pasaules čempionāta hokejā vīriešiem organizēšanas izdevumus.No valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” līdz 3 609 736 eiro piešķirts IZM un pārskaitīšanai LHF, savukārt līdz 90 264 eiro piešķir Iekšlietu ministrijai.

Kopējās visa čempionāta organizēšanas izmaksas būs 12 miljoni eiro, kā arī papildu divus miljonus eiro IIHF ir rezervējusi Covid-19 drošības protokola prasību nodrošināšanai čempionātā.

Tāpat ziņots, ka IIHF padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju. Šī gada pasaules čempionāts bija jāuzņem Minskai un Rīgai, taču 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Baltkrievijas galvaspilsētai tika atņemtas meistarsacīkšu rīkotāju tiesības.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā – Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā – Zviedrijai un Dānijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2021.gada pasaules čempionāts ieplānots no 21.maija līdz 6.jūnijam. Iepriekš bija plānots, ka meistarsacīkstes sāksies 7.maijā, taču tās tika pārceltas pāris nedēļas uz priekšu, jo Eiropā varētu aizkavēties nacionālo čempionātu izspēle.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm