tv3.lv

Latvijas hokeja izlases spēlētāji nepagūs vakcinēties pirms pasaules čempionāta

Latvijas hokeja izlases spēlētāji nepagūs vakcinēties pirms 2021. gada pasaules čempionāta sākuma, aģentūrai LETA apstiprināja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

2021. gada 14. aprīlī 11:23

2021. gada pasaules čempionāts Rīgā ieplānots no 21. maija līdz 6. jūnijam, taču joprojām nav skaidrības par to, vai meistarsacīkstes klātienē varēs apmeklēt skatītāji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“19. aprīlī ir ieplānota nākamā rīcības komitejas sēde, kurā prezentēsim redzējumu, kā varam noorganizēt drošus un kontrolējamus apstākļus abās arēnās. Šo lēmumu nevajag sasteigt un saprotam, ka pagaidām situācija nav labvēlīga. Mūsu mērķis ir strādāt, lai rastu vislabāko un drošāko risinājumu,” stāstīja Koziols.

Pagājušajā nedēļā Nacionālā hokeja līga (NHL) lēma pagarināt regulāro čempionātu līdz 16.maijam, tādējādi NHL spēlētājiem būs sarežģītāk papildināt izlašu rindas. Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) noteikumi paredz, ka pēc ierašanās Rīgā hokejistiem divas dienas ir jāpavada pilnīgā pašizolācijā viesnīcā, pēc tam trīs dienas ir treniņi ar komandu un tikai ar sesto dienu viņi var iesaistīties mačos.

“Nedomāju, ka IIHF būs gatavi mainīt vai mīkstināt šo prasību. Diezgan droši, ka šāda prasība paliks spēkā,” teica Koziols, atbildot uz jautājumu, vai pagarinātā NHL sezona kādā veidā varētu ietekmēt šo termiņu.

Pagājušajā nedēļā Izglītības un zinātnes ministrija uzstāja, ka Latvijas vīriešu hokeja izlases vakcinācija jāsāk līdz 2021. gada pasaules čempionāta sākumam – 21.maijam, kā arī jānodrošina, ka viss izlases sastāvs tiek vakcinēts līdz olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram 2021. gada rudenī.

“21.maijā sākas čempionāts. Ārsti rekomendē, lai pēc otrās vakcīnas saņemšanas būtu vismaz desmit dienu pārtraukums no lielām fiziskām slodzēm. Starp abām vakcīnām jābūt viena mēneša atstarpei, kas nozīmē, ka ideālākajā variantā hokejistus vajadzēja vakcinēt 11. aprīlī. Mēs vienkārši nevaram paspēt to izdarīt,” komentēja Koziols.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas izlase pagājušajā nedēļā uzsāka oficiālos treniņus, kuros ar valstsvienības kandidātiem strādā Artis Ābols. Izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs pagaidām vēl ir Krievijā, jo viņa vadītā Omskas “Avangard” komanda turpina dalību Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņā. Uzvarot ceturtdienas maču, “Avangard” turpinās sezonu KHL, kur finālsērijas pēdējā spēle iecerēta 30.aprīlī.

“Ar Bobu komunicējam katru dienu, Artis pat vairākas reizes dienā. Viņš pilnīgi precīzi zina mūsu plānus līdz pat niansēm. Līgums paredz, ka, beidzoties sezonai, viņš vēl trīs dienas var palikt kluba rīcībā,” skaidroja Koziols.

Pasaules čempionāta spēles norisināsies “Arēnā Rīga” un ledus laukumā, kas tiks izveidots Olimpiskajā sporta centrā (OSC).

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm