tv3.lv

IIHF viceprezidents: Vienkāršākais ceļš būtu pasaules čempionātu hokejā rīkot Latvijā

Vienkāršākais ceļš būtu pasaules čempionātu hokejā rīkot Latvijā, pēc šonedēļ notikušās Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) vadības vizītes Baltkrievijā sarunā ar Somijas nacionālā radio pārstāvi pavēstīja IIHF viceprezidents no Somijas Kalervo Kummola.

2021. gada 13. janvārī 18:34

2021.gada pasaules čempionāts šogad jāuzņem Minskai un Rīgai, taču Latvijas valdība nevēlas rīkot turnīru kopā ar Baltkrieviju, jo prezidenta Aleksandra Lukašenko režīms pielieto represijas pret mierīgajiem protestētājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sākotnēji bija plānots, ka IIHF Padome 18.novembrī lems par to, vai daļu no pasaules čempionāta rīkošanas turpināt uzticēt Minskai, taču tagad lēmuma pieņemšana atlikta uz janvāra beigām.

IIHF prezidents šveicietis Renē Fāzels pirmdien Baltkrievijā tikās ar šīs valsts prezidentu Aleksandru Lukašenko. Fāzels otrdienas vakarā IIHF valdē pastāstīja par savu vizīti Baltkrievijā, un Kummola Somijas radio paudis, ka situācija izvēršas par sliktu Baltkrievijai.

“Šķiet, ka situācija tiks atrisināta tādā veidā, kādu visu laiku esmu pārstāvējis pats,” sacīja Kummola. “Mēs noteikti meklēsim citas iespējas, un oficiāli lēmums nav pieņemts. Tomēr pārējo iespēju izpēte prasa kādu laiku. Iespējams, visvieglāk būtu spēlēt, piemēram, Latvijā.”

Funkcionārs uzskata, ka arī Šveices prese pamazām ietekmē arī Fāzela viedokli.

Radio vēsta, ka Somijas premjerministre Sanna Marina un ārlietu ministrs Peka Hāvisto ir pauduši Somijas valsts viedokli, bet Kummola kopš rudens runāja, ka čempionātam Baltkrievijā nevajadzētu notikt gan cilvēktiesību pārkāpumu, gan koronavīrusa situācijas dēļ.

Situācija vēl vairāk saasinājās pirmdien, kad Fāzela vizīte pie Lukašenko sākās ar sirsnīgu apskaušanos un fotografēšanos kopā ar Baltkrievijas Hokeja federācijas (FHB) priekšsēdētāju Dmitriju Baskovu, kura darbības izmeklē IIHF. Rudenī Baltkrievijas sporta portāls “Tribuna” ziņoja, ka Baskovs bija klāt uzbrukumā, pēc kura slimnīcā mira opozīcijas aktīvists Ramans Bandarenka.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kummola vēsta, ka, iespējams, šie apskāvieni bija arī daļa no Lukašenko propagandas.

Čempionāta liktenis visticamāk izšķirsies 27.janvārī, kad IIHF ir sanāksme par šo tēmu.

“Nākamnedēļ mēs strādāsim, pēc tam sazināsimies ar iesaistītajām valstīm. 27.janvāris noteikti ir mūsu tikšanās diena. Tad jāpieņem lēmumi,” sarunā ar Somijas radio sacīja IIHF viceprezidents.

Pirmais solis ir pieņemt politisku lēmumu, pēc tam kārtot daudzos finanšu jautājumus, uzsvēra Kummola.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm