“Dinamo” aizsargs Gormlijs gūst vārtus Kanādas izlases zaudējumā Krievijai

Vārtus “Pirmā kanāla” kausa izcīņas pirmajā mačā guva Rīgas “Dinamo” aizsargs Brendons Gormlijs, tomēr viņa pārstāvētā Kanādas hokeja izlase trešdien ar 3:4 piekāpās mājiniecei Krievijai.

2021. gada 16. decembrī 11:03

Gormlijs otrā perioda sākumā ar metienu no distances realizēja skaitlisko vairākumu, palīdzot kanādiešiem panākt izlīdzinājumu 1:1. Cits Rīgas “Dinamo” aizsargs Rīss Skārlets šajā mačā palika bez punktiem.

Pirmajā periodā Jegors Korškovs vadībā izvirzīja Krievijas izlasi, bet otrās trešdaļas turpinājumā Aleksandrs Jeļesins un Ņikita Ņesterovs panāca jau 3:1.

Trešo periodu krievi uzsāka ar vēl vienu vārtu guvumu, kad precīzs bija Vadims Šipačovs, bet turpinājumā divus vārtus guva Kanādas izlase – trāpīgi metieni padevās Danielam Odetam un Ērikam O’Dellam.

Krievijas izlase, kuras treneru štābā ir arī vārtsargu treneris no Latvijas Sergejs Naumovs, šodien spēlēs ar Zviedrijas izlasi, bet Čehijas hokejisti tiksies ar somiem.

Kanādas izlases rindās iekļauti vēl divi citi aizsargi, kas savulaik spēlējuši Rīgas “Dinamo” – Čārlzs Genovejs (pašlaik “Brynas”, Zviedrija) un Mets Robinsons (Sanktpēterburgas SKA, Krievija).

No 24 Kanādas izlasē iekļautajiem spēlētājiem 16 pārstāv Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubus.

“Pirmā kanāla kauss” ir Eirotūres otrais posms un Kanādas izlase tajā startē ārpus konkurences.

Pirmajā posmā, kas novembrī notika Somijā, uzvaru izcīnīja Zviedrija, otrajā vietā ierindojās somi, bet krievu hokejistiem tika trešā vieta. Bez uzvarām Karjala kausā palika Čehijas hokejisti.