tv3.lv

Latvijas jauniešu komandas startēs Somijas hokeja čempionātos

Latvijas Hokeja federācija (LHF) un Somijas Hokeja asociācija (FIHA) ir vienojušās par sadarbību, trim Latvijas komandām nākamsezon startējot Somijas jaunatnes hokeja čempionātos, piektdien ziņo LHF.

20. maijā 18:42

LHF un FIHA sadarbība paredz, ka Hokeja skolas “Rīga” (HS “Rīga”) U-16 komanda spēlēs “Mestis” U-16 čempionātā, bet “Zemgale”/JLSS U-15 un HS “Rīga” U-15 vienības startēs Somijas U-15 AAA turnīrā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Paralēli dalībai Somijas turnīros visas trīs komandas piedalīsies arī Latvijas jaunatnes un bērnu čempionātos (LBJČH).

“Sadarbība starp LHF un FIHA ir lielisks draudzības sākums starp mūsu valstīm. Jaunajiem spēlētājiem tā ir iespēja sacensties augstā līmenī un iegūt praksi nākotnes attīstībai. Mūsu puišiem šī būs neatņemama dzīves pieredze, lai nākotnē vēl vairāk celtu savu hokeja meistarību. Esmu ļoti gandarīts un pateicīgs par sadarbību ar FIHA,” par sadarbību saka LHF prezidents Aigars Kalvītis.

“HS “Rīga” jau vairāk nekā desmit gadus startēja Sanktpēterburgas čempionātā. Caur šo turnīru izgājusi liela daļa no pašreizējās valstsvienības līderiem. Līdz ar to nācās meklēt alternatīvu. Dalība Somijas jauniešu čempionātā ir lielisks risinājums. Somija ir viens pasaules hokeja flagmaņiem. Esam gandarīti, ka LHF un FIHA radījusi iespēju mums startēt šajā turnīrā,” par doto iespēju saka HS “Rīga” direktors Jānis Neikšāns.

“Sadarbību ar FIHA un Jelgavas U-15 komandas dalību jaunatnes čempionātā Somijā uzskatu par lielisku iespēju mūsu hokejistiem pilnveidot savas prasmes. Esam jauna ceļa sākumā, un ceru, ka ar kopīgu darbu spēsim dot mūsu jaunajiem sportistiem plašākas perspektīvas hokeja prasmju attīstīšanā un profesionālajā izaugsmē. Tas ir nākamais solis, kā Jelgavā un arī visā Latvijā sekmīgi turpināt hokeja attīstību,” atzinīgi par jaunajām iespējām izsakās arī Hokeja kluba “Zemgale”/LLU direktors Aivars Zeltiņš.

LHF ar FIHA arī kopīgi pieteikušās rīkot 2023.gada pasaules čempionātu hokejā, kā arī uzsākušas tiesnešu sadarbības programmu.

Iespējams, Somijas otrajā pēc spēka līgā “Mestis” spēlēs kāda komanda no Latvijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm