Jaunā ledus pavēlniece Rulle par Latvijas sieviešu hokeju, līderes lomu un karjeras mērķi

Latvijas jaunā ledus pavēlniece Linda Rulle aizvadītājā meiteņu U18 pasaules čempionātu otrās divīzijā bija valstsvienības uzvaras “atslēga” un līdere. Sarunā ar portālu “tv3.lv” Rulle atklāja, ka ir gatava attīstīt un popularizēt Latvijas sieviešu hokeju, lai iedvesmotu mazās hokejistes, kuras trenējās tepat mājās.

Latvijas meiteņu U18 pasaules čempionātu otrās divīzijas turnīrā Skotijas pilsētā izcīnīja sudraba godalgas, taču nespēja izdarīt pašu galveno – pakāpties vienu divīziju augstāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Linda Rulle
Latvijas jaunā hokejiste

“Šis čempionāts ir vērtējams tīri labi. Mēs uzvarējām četrus no pieciem mačiem. Esmu priecīga par savu komandu un šis ir tikai otrais gads, kad mūsu U18 meiteņu izlase pastāv. Protams, mums ir arī rūgtuma sajūta, jo neizdevās sasniegt kāroto.”

Meiteņu U18 izlase ļoti svarīgā spēlē pret Austriju piedzīvoja zaudējumu ar 1:2 un, tas pārvilka treknu svītru pāri cerībām par došanos uz augstāku divīziju un uzvaru visā čempionātā.

“Mums pietrūka fokuss. Spēlējām lēni un iekšēji mums visām bija neliela manrāža. Mēs visas zinājām, kāda ir mača likme. Šoreiz veiksme bija Austrālijas pusē un mums neizdevās atspēlēties,” atklāja Rulle.

Pirmajā mačā U18 pasaules čempionāta mačā Rulle “salādēja” piecas ripas pret Meksiku. Turpinājumā U18 pasaules čempionātā Rullē turpināja “bombardēt”, kā rezultātā piecās spēlēs izdevās izcelties ar astoņiem vārtu guvumiem un divām piespēlēm, taču Latvijas talantīgā hokejiste Rulle nejūtas pārsteigta par savu sniegumu.

“Es neteiktu, ka es sevi pārsteidzu, bet varbūt tas, ka es ticēju savām prasmēm. Es gaidīju no sevis to, jo visu sezonu smagi strādāts. Izlasē es biju kapteine un man bija jāuzņemas līderes loma valstsvienībā!” piebilda Rulle.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāmin, ka Latvijas meiteņu U18 izlase sanākusi kopā tikai otro reizi un atšķirībā no pagājušā U18 pasaules čempionāta, otrajā čempionātā jau rezultāti ir krietni labāki, ko Rulle arī uzskata, jo pusgada laikā jaunās hokejistes bija pamatīgi ieguldījušas darbu, lai uzlabotu savu sniegumu.

FOTO: ! Pirmo reizi Latvijas hokeja vēsturē meitenes piedalās U18 PČ

Pēc U18 pasaules čempionāta otrajā divīzijā Rulle atklājusi, ka nesanāca pavadīt laiku ar ģimeni un jau devusies atpakaļ uz ikdienas mājvietu – Zviedriju, tāpat viņa stāsta, ka turpinās smagi trenēties, lai aprīlī varētu palīdzēt pieaugušo sieviešu izlasei un būs simtprocentīgi gatava uzņemties līderes lomu.

Mīlestība pret hokeju nav sveša, jo Rulle apzinās, ka smagi ieguldītais darbs, kādu dienu atmaksāsies.

Linda Rulle
Latvijas jaunā hokejiste

“Es vienmēr esmu tas cilvēks, kas vienmēr paliks pēdējais uz ledus, jo es izbaudu katru mirkli, kamēr esmu uz ledus, jo es to ļoti mīlu. Mīlestība pret hokeju ir kaut kas tāds, ko nevar aprakstīt. Tas man nozīmē daudz.”

Latvijas supertalantīgā hokejistes Rulles sapnis ir kādu dienu doties uz ASV vai Kanādu, lai iekaroto pasaules spēcīgāko sieviešu hokeja līgu Premier Hockey Federation (PHF), ko varētu salīdzināt ar vīriešu spēcīgāko hokeja līgu Nacionālo hokeju līgu (NHL).

“Tas ir jebkuras sieviešu hokejistes sapnis tur spēlēt. Es zinu, ka es darīšu visu, lai šis nebūtu tikai sapnis, bet pārvēršas par realitāti. Mana labākā īpašība – ja es kaut ko ļoti vēlos, tad es parasti to sasniedzu,” par saviem sapņiem stāsta Rulle.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FOTO: Linda Rulle saņem labākā spēlētāja balvu

Rulle arī portālam “tv3.lv” apliecināja, ka viņas vēlme ir palīdzēt un ar savu lielisko cīņassparu attīstīt Latvijas sieviešu hokeju citā līmenī.

“Mani priecē tas, ka es varu iedvesmot mazās latviešu hokejistes, jo viņas bieži saka, ka viņas trenējas tā kā es un šīs ziņas ļoti priecē. Man tas kaut kādā mērā paceļ motivāciju un turpināt strādāt vēl smagāk, lai sasniegtu jaunas virsotnes. Zinu, ka Latvijas sieviešu hokejam varu palīdzēt, ” par sieviešu hokeja attīstību Latvijā stāsta Rulle.

18 gadus vecā Linda Rulle ir dzimusi 2005. gadā un ikdienā spēlē Zviedrijas sieviešu hokeja komandā “Lulea HF 2”. Interesanti, ka pirmajos divos meiteņu U18 pasaules čempionātos Rulle desmit spēlēs atzīmējusies ar 23 punktiem – 18 vārtiem un trīs piespēlēm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm