Visiem lētākas biļetes nepienākas, tikai dažiem: LHF pietuvinātām personām piedāvā iegādāties hokeja biļetes par puscenu

Lai arī vēl vakar, 18. maijā, 2023. gada Pasaules čempionāta hokejā Latvijas rīkotāju komitejas vadītājs Edgars Buncis intervijā portālam “tv3.lv” norādīja, ka dārdzības dēļ bēdīgi slavenās hokeja biļetes netiks iesaistītas kādās tirdzniecības akcijās, tomēr soctīklos ir nopludināts Latvijas hokeja federācijas (LHF) vārdā sūtīts dokuments, kurā LHF pietuvinātām personām tiek piedāvāta 50% atlaide biļešu iegādei. Raksts papildināts ar Edgara Bunča viedokli.

Jāatgādina, ka no četrām aizvadītajām Latvijas izlases spēlēm, pilnībā iztirgotas biļetes bija tikai atklāšanas mačā pret Kanādas izlasi, bet visās pārējās bija liels skaits nepārdotu biļešu. Pret Čehiju tādu bija apmēram 1000, bet pret Norvēģiju vēl vairāk – ap 2500 jeb gandrīz ceturtā daļa no “Arēna Rīga” ietilpības. Buncis intervijā portālam “tv3.lv” par ideju piemērot neizpirktajām biļetēm kādu atlaižu akciju bija skeptisks. “Pirmkārt, tas nebūtu godīgi pret tiem, kas savas biļetes ir iegādājušies laicīgi. Otrkārt, mēs varētu saskarties ar gadījumiem, kad fani vēlētos atgriezt laicīgi iegādātās biļetes un sekotu skaidrošanās un juridiskie strīdi,” pamatoja Buncis.

Tās pašas dienas vakarā soctīklos tika nopludināta LHF vārdā sūtīta vēstule, kurā minēts par atlaižu kodu “SARAUJ”, kas piedāvā biļetēm 50% atlaidi. Interesanti, ka nevienā no oficiālajiem LHF saziņas kontiem nav minēts par šādu atlaižu kodu, kas liek secināt, ka dokuments tika nosūtīts īpaši izredzētajiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FOTO: EKRĀNŠĀVIŅŠ/FACEBOOK

Lai pārbaudītu dokumentā minētās informācijas patiesumu, oficiālajā biļešu tirdzniecības portālā šo rindu autors ievadīja minēto kodu, simulējot vēlmi iegādāties dārgākās 1. kategorijas biļetes, kuru oficiālā cena ir 135 eiro, un izrādījās, ka 19. maija rītā, ievadot atlaižu kodu “SARAUJ”, tiek piemērota 50% atlaide, kas ļauj biļeti uz spēli pret Slovēniju iegādāties par 70.20 eiro.

FOTO: EKRĀNŠĀVIŅŠ

“Galvenais faktors, kas noteica biļešu cenu ir čempionāta rīkošanas izmaksas. Mūsu gadījumā 90% čempionāta ieņēmumu veidos biļešu tirdzniecība. Valsts diemžēl nespēja palīdzēt un mēs nesaņēmām atbalstu tādā apjomā, kādu prasījām. Pasaules čempionāta organizēšanas budžets ir apmēram 7,7 miljoni eiro, mēs vēlējāmies no valsts saņemt ap 2 miljoniem, taču šobrīd ir apstiprināti 500 tūkstoši licences maksas segšanai,” iepriekš skaidroja Buncis. Viņš arī teica, ka emocionāli saprot fanus, un atzina, ka palielinoties valsts atbalstam čempionāta organizēšanā, tiktu samazinātas ari biļešu cenas. Kā līdzīgu gadījumu minot Eiropas čempionātu basketbolā, kur biļešu cenas bija krietni zemākas, jo valsts uzņēmusies apmaksāt čempionāta organizēšanas izmaksas.

“Mēs sekojam līdzi situācijai ar biļešu tirdzniecību, mūs uztrauca fakts, ka uz Šveices – Kanādas maču tika vairāk izpārdotas biļetes nekā uz mūsu izlases spēlēm, tādēļ vakar vakarā pieņēmām lēmumu piedāvāt atlaides mūsu tuvākajiem – hokeja sabiedrībai. Uzskatu, ja būtu piedāvājuši visiem, tad, iespējams, fani būtu vēl vairāk neapmierināti. Kopumā šī akcija ir devusi rezultātu un mēs ar tiem esam apmierināti,” komentāru sniedz Buncis. Jāpiebilst, ka šobrīd atlaižu kods “SARAUJ” vairs nav aktīvs, jo biļetes uz nākamajiem diviem izlases mačiem ir praktiski izpārdotas.

Savukārt uz Šveices spēli labi ar biļešu tirdzniecību veicās arī bez atlaižu koda.

Jāpiebilst, ka soctīklos vairāki lietotāji jau pauduši sašutumu par šādu LHF soli, jo biļetes iegādājušies laicīgi un par pilnu cenu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma


Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm