Latvijas hokeja izlasi pie Brīvības pieminekļa sagaida desmitiem tūkstoši cilvēku

29. maijā 13:29

Pirmdien desmitiem tūkstoši cilvēku pie Brīvības pieminekļa Rīgā ar skaļām ovācijām sagaidīja Latvijas hokeja izlasi, kas aizvadītajā pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.

Tik vienoti, kā šodien, latvieši nav bijuši sen. Tūkstošiem cilvēku pulcējas pie Brīvības pieminekļa, lai godinātu mūsu hokeja izlases bronzas medaļniekus. Teritorija ap pieminekli ir cilvēku pārpildīta, tāpat cilvēku pārpildītas ir apkārtējās ielas un tuvējie laukumi, turklāt hokeja fani turpina plūst pieminekļa virzienā. Ne pie pieminekļa, ne kanālmalā vietas vairs nav, tāpēc cilvēki stāv apkārtējās ielās. Cilvēku plūsma ir paralizējusi Brīvības laukuma apkārtnes ielas, jau sākot no Centrālās stacijas, Vērmanes dārza un citos virzienos. Arī sabiedriskais transports ir cilvēku pilns.

Fanu pūlim šodien bija iespēja pamāt mūsu hokejistiem, vēl pirms tie atgriezās mājās. Goda apli ap Brīvības pieminekli, pirms nolaišanās lidostā, apmeta “airBaltic” lidmašīna. To pavadīja līdzjutēju sajūsma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kad pie Brīvības pieminekļa ieradās arī paši hokejisti, tā apkārtni – ielas, parkus un kanālmalu – jau bija piepildījuši desmitiem tūkstošu  skaļu un līksmojošu līdzjutēju. Viņi uzsvēra, tādu lepnumu par mūsu valsti, kā šobrīd, nav piedzīvojuši sen. Un lai arī pūlis tik liels, ka daudzi hokejistus nemaz neredzēja, vienotības un svētku sajūtu šodien Rīgas centrā esot guvis ikviens sanākušais.

“Tas ir vienkārši prātam neaptverami, kā hokejs var savienot tautu. Nevienos valsts svētkos es neesmu redzējusi tādu pūli un tādu vienotību,” pauda Evelīna.

“Es uzskatu, ka šī ir ļoti vajadzīga uzvarai visai Latvijai, kas vienos. Un puiši jau teica, mēs parādījām, ka esam komanda un tad mēs varam visu. Jāmet tie latviešu kašķi pie malas un tad var sasniegt lielas lietas,” pauda Kārlis.

“Ir super, ka visi savācās un ir brīnišķīga vienotības sajūta un es nevaru sagaidīt, kad to varēs redzēt no augšas, kā tas viss izskatās,” sacīja Aina.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Sajūtas tādas, ka ir obligāti jābūt šeit. Paldies darba devējam par saprotoši situāciju. Liels paldies visai hokeja sabiedrībai, mammām, tētiem, treneriem visiem,” sacīja cits hokeja līdzjutējs.

“Ir tāda kopības sjaūta. Pašus hokejistus gan redzēja tikai jaunākais, jo tika uz pleciem. Es redzēju tikai cilvēkus, bija skaļi un man prieks par to,” teica Evija.

“Pēc šī gada sasniegumiem, šīm uzvarām, pēc šīm tirpām un skudriņām, fanu pulks tikai augs un, lai Saeima nogrābstās uz nākamajiem gadiem dot brīvdienu,” neslēpa Arturs.

Daudzi šodien līdzi ņēmuši savas atvases. Vecāki pārliecināti, šis ir notikums, par kuru jau drīz rakstīs vēstures grāmatās un tas ir jāredz arī pašiem mazākajiem faniem.

“Es atceros sevi, kā mazu bērnu, aptuveni šī jaunieša vecumā, kad skatījāmies spēles kopā ar vecākiem. Un paldies puišiem, ka to izcīnija. Visu savu dzīvi gaidīju šo mirkli,” tā Roberts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Būs, ko bērniem stāstīt. Pavisam noteikti. Tāpat, kā Latvijas basketbola izlase, Sapņu komanda, tā mūsu hokeja izlase. Es gribēju, lai arī bērni piedzīvo šo sajūtu, ka mēs visi esam vienoti un laimīgi,” sacīja Rihards.

“Jebkurā brīdi mēs varēsim viņiem pateikt, tu arī te biji, tu biji šajā vēsturiskajā brīdī, varēsim parādīt tās bildes un tās sajūtas izstāstīt. Lielākie atcerēsies, bet mazākajiem varēs pateikt, tu arī te biji klāt,” saka hokeja līdzjutēja.

Tikmēr citi saka – kopā būšana pie Brīvības pieminekļa ir bijis lielisks noslēgums garajam čempionāta fanošanas maratonām, kurā netrūka, ne asaru, ne pa kādam jaunam sirmam matam.

“Cik reizes apraudājies šajā čempionātā? Vienu, bet tā no sirds. Tā bija pēdējā spēle. Spēles skatījos mājās, bet būt klāt kopā ar visiem līdzjutējiem un komandu, tas ir kaut kas ļoti īpašs,” tā Linda.

“Kad dabūja bronzu, es raudāju, man asaras bira. Pat puiši raudāja. Jā, mēs raudājājām. Es pazvanīju vecākiem, apsveicu ar vēsturisko brīdi un bija ļoti emocionāls brīdis,” saka hokeja līdzjutēji no Liepājas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pēc šīm spēlēm ir diezgan palikuši sirmi mati, tāpēc ir nodzīti. Tie ir mūsu spēlētāji, tomēr ir brinza un mēs esam tikuši tālāk!” spriež hokeja līdzjutējs.

Klātesošos uzrunāja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, kurš uzsvēra, ka Rīga ir pelnījusi čempionāta atgriešanos. Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS) atgādināja, ka šodien piešķirta brīvdiena, lai visi atcerētos šo notikumu.

Sanākušajiem un visiem pārējiem līdzjutējiem pateicās Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis, izlases kapteinis Harijs Vītoliņš, kapteinis Kaspars Daugaviņš, treneris un leģendārais vārtsargs Artūrs Irbe un šī pasaules čempionāta vērtīgākais spēlētājs un vārtsargs Artūrs Šilovs. Pēc tam uzstājās grupa “Prāta vētra”.

aplēsusi Valsts policija, hokejistu sagaidīšanā Rīgas centrā šodien piedalījās vismaz 30 000 līdzjutēju. Pasākums aizvadīts bez starpgadījumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Visi runātāji izcēla hokeja fanu nenovērtējamo atbalstu izlasei. Staķis īpaši izcēla hokeja izlases panākuma nozīmību, ņemot vērā, ka Latvijā hokeja spēlētāju ir desmitiem reižu mazāk nekā, piemēram, ASV.

Hokejistus un viņu pārstāvju uzrunas klātesošie sagaidīja ar daudz lielākām ovācijām, nekā politiķus.

Pieminekļa apkārtnē nedarbojās mobilie sakari. Latvijas Televīzija informē, ka Brīvības pieminekļa apkārtnē ir vērojama tīkla pārslodze, tāpēc nav iespējams nodrošināt solīto tiešraidi. Tikmēr tiešraidi pārraida Latvijas Radio.

Kā novēroja aģentūra LETA, pāris atnākušajiem radās veselības problēmas un bija nepieciešama medicīniskā palīdzība.

Svētdien Latvijas izlase čempionātu noslēdza ar trešo vietu, spēlē par bronzas medaļām ar 4:3 uzvarot amerikāņus.

Latvijai tas ir kļuvis par visu laiku panākumiem bagātāko čempionātu. Iepriekš labākais rezultāts bija trīsreiz izcīnītā septītā vieta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skaties šeit, kā notika Latvijas bronzas izlases sagaidīšana lidostā.

Latvijas izlase čempionātu sāka ar diviem zaudējumiem, ar 0:6 piekāpjoties Kanādai un 1:2 – Slovākijai. Pēc tam pirmoreiz čempionātu vēsturē izdevās uzvarēt čehus (4:3 papildlaikā), kā arī ar 2:1 pārspēt Norvēģiju, ar 3:2 – Slovēniju, ar 7:0 – Kazahstānu un papildlaikā ar 4:3 – Šveici. Pēdējā mačā iegūtie punkti ļāva ne tikai iekļūt ceturtdaļfinālā, bet izcīnīt trešo vietu B apakšgrupā.

Latvijas hokejisti ceturtdaļfinālā pārspēja Zviedriju ar 3:1, bet pusfinālā ar 2:4 zaudēja Kanādai.

Par pasaules meistarsacīkšu uzvarētājiem kļuva kanādieši, kuri izšķirošajā mačā ar 5:2 bija pārāki par Vāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm