Edgars Masaļskis: Merzļikinam ir jāļauj spēlēt kaut vai visu čempionātu

”Čempionāts sākās ar ļoti samocītu spēli pret ASV, kur tikai uz pēdējām 20 minūtēm spēlētāji saņēmās un parādīja labu sniegumu. Pret Somiju uz laukuma iznāca jau cita komanda, labs sniegums visas 60 minūtes. Diemžēl tas nepārvērtās punktos turnīra tabulā, visu izšķīra spēle nevienādos sastāvos,” uz Latvijas izlases spēli pirmajos divos mačos atskatās Masaļskis.

Savukārt, par uzbrucēja Mārtiņa Dzierkala spēles beigās izdarīto noraidījumu speciālists norāda, ka tiesnesim ir jāspēj novērtēt kad un kādus pārkāpumus fiksēt: ”Par šo epizodi daudz tiek diskutēts, taču diemžēl vairs neko nevar manīt. Ja šādu noraidījumu Dzierkalam iedotu pirmajā vai otrajā trešdaļā, neviens to neatcerētos un nemaz par to nerunātu, tiesnesim ir jāsaprot spēle. Mača beigās pie līdzīgas spēles dot noraidījumu šādās epizodēs, manuprāt, nav pareizi. Tad jau epizodē ar Rihardu Bukartu bija uzskatāmāks noraidījums.”

Par vārtsargu jautājumu Latvijas izlasē, Masaļskis ir nelokāms. Mūsu izlases pirmajam numuram ir jāspēlē tik daudz, cik viņš ir fiziski spējīgs to darīt: ”Ja Elvis ir gatavs, viņam ir jāspēlē. Pieļauju, ka viņš varētu nospēlēt visas septiņas spēles. Jāsaprot, ka pasaules čempionāts nav nekāds labdarības turnīrs, katrā spēlē ir jācīnās par uzvaru. Visu cieņu Artūram Šilovam, taču šobrīd Elvis ir meistarīgākais vārtsargs izlasē.”

Spēle pret Norvēģijas izlasi sāksies pulksten 16:20, spēles teksta tiešraide būs pieejama portālā ”tv3.lv”.