tv3.lv

VM: Vakcinēto pārbaudīšanai pasaules čempionātā hokejā trūkst IT risinājuma; nevakcinētos tajā ielaist nevajadzētu

Nelielā vakcinēto iedzīvotāju īpatsvara dēļ Tieslietu ministrijai (TM) ir nopietni jāvērtē diskriminācijas riski hokeja čempionāta atvēršanas gadījumā, kā arī vakcinācijas vai pārslimošanas fakta drošai pārbaudei ir vajadzīgs tiesisks pamats un tehnoloģisks risinājums, vēstulē par iespējām hokeja čempionātu skatīties klātienē Ministru prezidentam norāda Veselības ministrija.

2021. gada 25. maijā 12:12

Pamatojoties uz Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa rezolūciju, Veselības ministrija ir izvērtējusi Saeimas paziņojumu par skatītāju klātbūtni hokeja čempionātā un sniegusi priekšlikumus tālākai rīcībai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VM norāda – pārbaudīt, vai skatītāji ir vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, varēs ar Eiropas Savienības (ES) digitālo sertifikātu, kuru Latvijā testa režīmā plāno sākt lietot 1. jūnijā, ja Saeima pieņems nepieciešamos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Tos piektdien, 21. maijā, Veselības ministrija ir iesniegusi Saeimā.

Ministrija secinājusi – vakcinētu vai Covid-19 pārslimojušu cilvēku risks saslimt ir pietiekami zems, lai viņiem būtu droši pulcēties arī hokeja maču tribīnēs, taču vakcinācijas vai pārslimošanas fakta drošai pārbaudei ir vajadzīgs tiesisks pamats un tehnoloģisks risinājums. Veselības ministrija uzsver, ka Covid-19 vakcinācijas un pārslimošanas apliecinājumu – ES Covid-19 sertifikātu – Latvijā varēs sākt lietot 15. jūnijā. Paredzams, ka attiecīgais ES regulējums par Covid-19 sertifikātu stāsies spēkā 1. jūlijā.

Kā viens no Veselības ministrijas piedāvātajiem priekšlikumiem turpmākajai rīcībai, ir Izglītības un zinātnes ministrijai kopīgi ar Pasaules čempionāta hokejā vīriešiem rīkotājiem apzināt viņu gatavību pārbaudīt apmeklētāju vakcinācijas sertifikātus speciālajā mājaslapā no 1. jūnija, tajā skaitā atvēlēt pārbaudes veikšanai nepieciešamos personāla un tehniskos resursus, izstrādāt rīcības scenāriju gadījumā, ja sertifikātu pārbaude nestrādā, jo tā nav paredzēta masu pasākumiem, un nepieciešamības gadījumā jāizstrādā savu informācijas tehnoloģiju (IT) risinājumu, kā arī  jāsamazina skatītājiem atvērto pasākumu un apmeklētāju skaitu, ja vajadzēs.

Tāpat Ministru kabinetam ir jāizvērtē 2021. gada Pasaules čempionāta hokejā vīriešiem norisies ar skatītājiem klātienē atļaušana no diskriminācijas aspekta, tostarp lūdzot Tieslietu ministrijas kā informatīvā ziņojuma “Iespējamie vakcinēšanās pret Covid-19 infekciju motivējošie līdzekļi” autoru viedokli.

Veselības ministrija

“Tā kā līdz šim pilnībā vakcinēta ir tikai neliela daļa Latvijas iedzīvotāju – 10%, Ministru kabinetam, Tieslietu un Ārlietu ministrijām hokeja čempionāta atvēršanas gadījumā ir nopietni jāvērtē iespējami diskriminācijas riski. Lielākajai daļai jeb 90% cilvēku joprojām nebūtu pieejama iespēja vērot hokeja čempionātu klātienē. Tāpat kā pagaidām viņiem nav iespēja apmeklēt koncertus, teātrus, kino vai izstādes un brīvi tikties ar radiniekiem un draugiem.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Veselības ministrija joprojām akcentē, ka nebūtu pieļaujama lielāka skaita nevakcinētu vai Covid-19 nepārslimojušu cilvēku klātbūtne čempionātā, jo tas radītu būtiskus saslimšanas riskus. Turklāt skatītāju masveida testēšanai Latvijā nav pietiekamu brīvu laboratoriju jaudu.

Pēc iepriekš minēto jautājumu izvērtēšanas un, ja ir stājušies spēkā nepieciešamie normatīvo aktu grozījumi, nepieciešamības gadījumā jāsagatavo atbilstoši Ministru kabineta noteikumu grozījumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm