tv3.lv

Staķis pēc IIHF prezidenta pieprasījuma novāks čempionāta un organizācijas karogus, bet Baltkrievijas vēsturisko karogu atstās

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis pēc Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) pieprasījumu viņam novākt čempionāta un IIHF karogus, ja Baltkrievijas vēsturiskā karoga vietā pilsētviedē atkal netiks izkārti sarkani-zaļie Baltkrievijas karogi, nolēmis nesekot IIHF pieprasījumam un tomēr atstāt Baltkrievijas vēsturisko karogu, viņš informē sociālajos tīklos.

2021. gada 25. maijā 12:42

“Esmu saņēmis Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) prezidenta Renē Fāzela vēstuli. Fāzela kungs lūdz Rīgas pilsētvidē atkal izkārt sarkani-zaļos Baltkrievijas karogus. Ja mēs to nedarīsim, tad ir prasība noņemt IIHF karogus,” savā “Facebook”profilā atgādina Rīgas mērs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Staķis skaidro, ka Baltkrievijas karogi Rīgas pilsētvidē plīvo – tie ir balti-sarkanbaltie brīvās Baltkrievijas karogi. “Pasaules čempionāts hokejā vispirms ir svētki sportistiem, hokeja līdzjutējiem, rīdziniekiem un Latvijas iedzīvotājiem. Bet nedrīkst aizmirst, ka dažus simtus kilometru no galvenās hokeja halles nolaupa Eiropas Savienības lidmašīnu, spīdzina un nogalina cilvēkus. To dara režīms, kas uzvedas bandītiski gan vietējā, gan nu jau arī starptautiskā līmenī,” viņš vērš uzmanību.

Staķis norāda, ka iepriekš minēto nedrīkst ignorēt. “Es to nevaru ignorēt, un Rīga to nevar ignorēt. Sportam būtu jābūt ārpus politikas, bet nemānīsim sevi, tā vairs sen nav. Baltkrievijā arestēja, vajāja un izsūtīja pasaules līmeņa atlētus, kamēr starptautiskie sporta funkcionāri bieži klusēja,” viņš atgādina.

Rīgas mēram nav pieņemams “šajā situācijā klusēt un izlikties, ka nekas nenotiek, tikai baudīt hokeju”. “Es mīlu hokeju, taču sportu nedrīkst izmantot kā savu noziegumu maskēšanas plīvuru,” viņš raksta.

“Nepārspīlējot varu apgalvot – tagad esmu saņēmis vairākus desmitus tūkstošu pateicības vēstuļu no visas pasaules par to, ka Rīgā ir izkārts brīvās Baltkrievijas balt-sarkanbaltais karogs. Tikpat daudz un vēl vairāk brīvību mīlošo baltkrievu pateicības saņemtu arī IIHF, ja rīkotos līdzīgi un paustu atbalstu baltkrievu tautai šajā grūtajā situācijā. Starptautiskās Hokeja federācijas prezidents Renē Fāzels ir citās domās nekā es. Viņš pieprasa noņemt baltsarkanbalto Baltkrievijas brīvības karogu, pretējā gadījumā pieprasot noņemt IIHF karogus. Katram šoreiz jāizvēlas sava puse, kurā nostāties – vajāta, bet brīvību alkstoša tauta, vai asiņains un nevaldāms diktators. Es esmu izvēlējies – pēc Fāzela kunga lūguma noņemsim IIHF karogus,” raksta Staķis.

Skaties.lv jau vēstīja, ka IIHF pieprasījusi Rīgas mēram novākt čempionāta un IIHF karogus tajās vietās, kur uzlikts Baltkrievijas vēsturiskais karogs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

24. maijā Rīgā, pie viesnīcas “Radisson Blu Hotel Latvija”, kur izlikti pasaules čempionāta hokejā dalībvalstu karogi, Baltkrievijas oficiālais karogs tika nomainīts pret Baltkrievijas vēsturisko sarkanbalto karogu. Karogu pie viesnīcas, kur dzīvo arī Baltkrievijas hokeja izlase, nomainīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) un Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

Kā zināms, 2021. gada pasaules čempionātu šogad bija jāuzņem Minskai un Rīgai, tomēr 18. janvārī IIHF Padomes sēdē Minskai tika atņemtas 2021. gada pasaules čempionāta rīkotāju tiesības. Februārī IIHF Padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm