tv3.lv

Staķis: Baltkrievijas hokeja komandai Rīgā nav par ko satraukties

Vērtējot situāciju ar karogu nomaiņu pasaules hokeja čempionāta dalībvalstu simbolu stendā, mērs akcentēja, ka par pilsētvides greznojumiem atbildīga ir tikai Rīga. Savukārt Starptautiskā Hokeja federācija šajā jautājumā iesaistījusies tikai ar vienu vēstuli par federācijas karogu noņemšanu vietās, kur uzlikts vēsturiskais Baltkrievijas karogs.

Galvaspilsētas vadītājs arī uzsvēra, ka Baltkrievijas izlases spēlētājiem nebūtu jābūt ne mazākajām bažām par savu komandu. “Baltkrievijas komandai nav ne mazākā pamata uztraukties,” sacīja mērs.

“Šī ir brīvas valsts galvaspilsēta, kurā jebkurš var justies, arī jebkurš sportists. Es šeit sveicu visas 16 komandas,” teica Staķis.

Staķis uzskata, ka patlaban hokeja meistarsacīkstes no organizatoriskā viedokļa norit bez problēmām.

Jau vēstīts, ka Eiropadome šīs nedēļas sākumā vienojās par ekonomisku un personālu sankciju noteikšanu pret Baltkrieviju, tostarp aizliedzot Baltkrievijas aviosabiedrībām lidojumus ES gaisa telpā un liedzot tām piekļuvi ES lidostām. Eiropadome šādi atbildēja uz pasažieru lidmašīnas piespiedu nosēdināšanu Minskā, kas tika veikta ar mērķi aizturēt Baltkrievijas opozīcijas žurnālistu.

Reaģējot uz minēto notikumu, pirmdien Rīgā, pie viesnīcas “Radisson Blu Hotel Latvija”, kur izlikti pasaules čempionāta hokejā dalībvalstu karogi, Baltkrievijas oficiālais karogs tika nomainīts pret Baltkrievijas vēsturisko sarkanbalto karogu.

Saistībā ar to Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Einārs Semanis 24. maijā izsaukts uz Baltkrievijas Ārlietu ministriju, kur iepazīstināts ar lēmumu likt Latvijas vēstniecības Minskā diplomātiem atstāt valsti. Savukārt reaģējot uz Baltkrievijas rīcību, Latvijas Ārlietu ministrija informēja Baltkrievijas pagaidu pilnvaroto lietvedi par identisku rīcību un baltkrievu diplomātu izraidīšanu līdz attiecību normalizēšanas brīdim.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl – Ārlietu eksperts: Lēmums izraidīt Latvijas vēstnieku un diplomātus bija pārsteidzoši nervoza Baltkrievijas rīcība

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm