tv3.lv

Pastāv bažas par hokeja čempionāta biļešu tirdzniecības aizkavēšanos

2021. gada 31. maijā 21:00

Pasaules čempionāta hokejā organizatori bija apņēmušies no 31. maija sākt tirgot biļetes uz atlikušajām hokeja spēlēm. Kaut paši tehniski bija tam gatavi, nolemts pagaidīt, lai viss darbotos kopā ar Nacionālā veselības dienesta uzraudzīto “zaļo sertifikātu” sistēmu, taču ir bažas par hokeja čempionāta biļešu tirdzniecības aizkavēšanos, vēsta TV3 Ziņas.

Daudz neskaidrību par biļetēm uz pasaules čempionātu hokejā. Visticamāk, tās varēs iegādāties tikai no rītdienas, 1. jūnija.

Organizatori skaidro, ka liela interese par biļetēm ir ne tikai no vietējiem iedzīvotājiem, bet arī ārzemniekiem, tomēr, tā vien izskatās, ka tehnoloģisko problēmu dēļ ārzemnieki spēlēs dzīvajā nevarēs skatīties.

Ceturtdien, 27. maijā, Ministru kabinets izlēma, ka skatītāji pasaules čempionāta spēles klātienē varēs vērot no 1. jūnija, bet aizvien nav skaidrs, kad tieši sāks tirgot biļetes.

Pie ieejas apmeklētājiem būs jāuzrāda sertifikāts par to, ka saņemta vakcīna pret Covid-19 vai slimība pārslimota, personalizēta ieejas biļete un personību apliecinošs dokuments. Veselības sertifikāts būs kā QR kods, ko darbinieks pie ieejas noskenēs ar mobilo telefonu.

Organizatori būtu gatavi biļetes tirgot jau tagad, taču, lai būtu pilnīga drošība, vēlas sagaidīt Covid-19 pārslimojušo un vakcinēto veselības datubāzes “palaišanu”, kas aizkavējusies.

“Es domāju, visticamāk, tas būs no rītdienas [1. jūnija]. Katrā ziņā tik ilgi, kamēr mums nebūs pārliecības par to, ka sadarbspējīgo sertifikātu varēs iegūt, mēs centīsimies biļetes nelaist tirdzniecībā, lai gan saprotam, ka līdzjutēju interese ir pietiekami liela un mūsu vēlme būtu pēc iespējas ātrāk to izdarīt,” teica pasaules hokeja čempionāta orgkomitejas vadītājs Edgars Buncis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nacionālajā veselības dienestā skaidro, ka “zaļā sertifikāta” sistēmu bija plānots laist klajā tikai 15. jūnijā, bet līdz ar politiķu lēmumu šo procesu paātrināt un hokeja dēļ sākt jau no 1. jūnija iespējami dažādi traucējumi. Mājaslapa, kurā hokeja biļešu pircējiem būs jāreģistrējas, ir covdi19sertifikats.lv, un šovakar tā vēl nedarbojas.

“Tas ir jauns risinājums, nav tiešā veidā saistīts ar e-veselības sistēmu, no e-veselības sistēmas tiek saņemti dati, bet pieļaujam, ka varētu būt sistēmas lēndarbība portālā darbības traucējumi, kas saistīti ar lielo iedzīvotāju interesi apmeklētību, pieslēgšanās gadījumiem, tāpēc arī aicinām attiekties ar sapratni,” skaidroja Nacionālā veselības dienesta pārstāve Evija Štālberga.

Čempionāta rīkotāji rēķinās, ka daļai pircēju tomēr nāksies atdot naudu par biļetēm, jo tehnisko ķibeļu dēļ pastāv bažas, ka apliecinājums par Covid-19 vakcīnas saņemšanu vai pārslimošanu var nedarboties. Iedzīvotāju interese par biļešu iegādi esot ļoti liela, un daudzi cenšas noskaidrot, vai kvalificēsies “zaļajam sertifikātam”.

“Viens aspekts ir par to, ka iedzīvotājs ir pabeidzis vakcinācijas procesu, atkarībā no vakcīnas ir attiecīgo dienu skaits, kad sertifikāts sāk strādāt, un otrs – pārslimošanas fakts, kas arī ir iegūstams pašreiz man nezināmā veidā – e-veselībā vai pie ģimenes ārsta, vai NVD – man šādas informācijas nav, tā varētu būt viskritiskākā lieta, sevišķi runājot par pārslimojušajiem,” tā Buncis.

NVD uzsver, ka visu informāciju par iedzīvotāja statusu iegūs no e-veselības sistēmas. Drošības dēļ ieteikts sertifikātu ne tikai saglabāt digitālā formā, bet arī izdrukāt, lai var uzrādīt pie ieejas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nacionālā veselības dienesta pārstāve Evija Štālberga

“Ir noteiktas prasības datu ievadei. Gadījumā ar vakcināciju informāciju ņem no e-veselības sistēmas, ko ievada vakcinācijas veicējs. 48 laikā ārstniecības iestāde ievada informāciju. Tieši tāpēc ir vēlams pārbaudīt, nevis iet uz pasākumu un pie ieejas mēģināt pieslēgties un pārbaudīt, vai sertifikāts uzģenerējams.”

Jāatgādina, ka kopējais skatītāju skaits ar personalizētām ieejas biļetēm daudzfunkcionālajā hallē “Arēna Rīga” nedrīkstēs pārsniegt 2660 personu, bet Olimpiskajā sporta centrā – 1058 personas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm