Pasaules čempionāta rīkotāji aicina pirms biļešu iegādes pārliecināties par Covid‑19 sertifikāta derīgumu

Līdzjutējiem, kas vēlēsies iegādāties biļetes uz pasaules hokeja čempionāta spēlēm, pirms pirkuma vajadzēs pārliecināties, vai viņiem ir derīgs Covid-19 sertifikāts, kas ļautu apmeklēt mačus, sestdien notikušajā preses konferencē uzsvēra meistarsacīkšu rīkotāji.

2021. gada 29. maijā 14:55

Pasaules čempionāta hokejā rīkotājas SIA “Hokeja akadēmija” valdes loceklis Edgars Buncis skaidroja, ka nav bijis pietiekami daudz laika, lai varētu savietot divas dažādas sistēmas, kas ļauj pārliecināties, ka biļetes pircējam ir derīgs sertifikāts. Taču viņš aicina līdzjutējus būt apzinīgiem un pirms biļešu iegādes pārliecināties, vai Covid-19 sertifikāts ļauj apmeklēt spēles.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs kā rīkotāji no savas puses gatavojam papildu risinājumu kontroles mehānismam,” uzsvēra Buncis.

Arī Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis aicināja spēļu apmeklētājus pārliecināties par to, vai viņiem ir derīgs Covid-19 sertifikāts. “Līdzjutējiem, kas grib iegādāties biļetes, ir jāpārliecinās, vai dati ir ievadīti sistēmā. Domāju, ka ar šo sistēmu nevajadzētu būt nekādiem pārpratumiem,” teica Kalvītis.

Uz apakšgrupu pēdējām spēlēm biļetes maksās 110 eiro, uz ceturtdaļfināliem 165 eiro, uz pusfināliem 220 eiro, uz spēli par trešo vietu 280 eiro, bet uz finālu – 340 eiro.

Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels atzīmēja, ka šī gada čempionāts tāpat nesīs lielus zaudējumus un ieņēmumi no biļetēm segs tikai daļu no izmaksām.

Buncis uzsvēra, ka biļešu cena izvēlēta, ņemot vērā limitēto vietu skaitu, kā arī to, lai nenoniecinātu pasākuma būtību. Tikmēr Kalvītis atklāja, ka biļetes būtiski nav sadārdzinājušās, jo uz apakšgrupu mačiem biļetes cena iepriekš bija paredzēta apmēram 99 eiro.

“Lielu daļu izdevumu iegulda IIHF, un lai daļēji segtu izmaksas, nauda nonāks IIHF rīcībā. Protams, ka no ieņēmumiem arī mēs kā organizatori segsim nelielu daļu no saviem izdevumiem,” teica Kalvītis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skatītājiem biļešu kontrolierim būs jāuzrāda personalizēta ieejas biļete, kurā norādīts biļetes lietotāja vārds un uzvārds, kopā ar derīgu personu apliecinošu dokumentu un sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Personalizēta ieejas biļete būtu derīga tikai kopā ar minēto sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Skatītājiem visa spēles apmeklējuma laikā būtu jālieto mutes un deguna aizsegi, tai skaitā atrodoties spēles arēnas teritorijā ārtelpās.

Kopējais skatītāju skaits ar personalizētām ieejas biļetēm daudzfunkcionālajā hallē “Arēna Rīga” nedrīkstēs pārsniegt 2660 personas, bet Olimpiskajā sporta centrā – 1058 personas.

Kā ziņots, atbilstoši ceturtdien Ministru kabineta (MK) lemtajam skatītāji pasaules čempionāta spēles klātienē varēs vērot no 1.jūnija.

Valdības pieņemtie grozījumi Epidemioloģiskās drošības pasākumos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredz, ka hokeja čempionāta spēles varēs skatīties personas, kuru sertifikāts apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju un ir pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas, vai arī no 22 līdz 90 dienām pēc “AstraZeneca” vakcīnas pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc “AstraZeneca” vakcīnas otrās devas saņemšanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Hokeja spēles klātienē būs atļauts skatīties arī personām, kuras ir pārslimojušas Covid-19.

Personalizēta ieejas biļete būs derīga tikai kopā ar minēto sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Šo sertifikātu no otrdienas varēs lejuplādēt portālā “www.covid19sertifikats.lv”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm