tv3.lv

Kvoruma trūkuma dēļ “iestrēdzis” rosinājums hokeja skatītāju ideju nostiprināt likumā

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien kvoruma trūkuma dēļ nepieņēma lēmumu par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) rosināto likumprojektu, kurā paredzēts ļaut arī nevakcinētiem, bet testētiem cilvēkiem, klātienē skatīties pasaules hokeja čempionāta spēles.

2021. gada 21. maijā 14:29

Kvoruma nebija, jo sēdē klātesošie koalīcijas deputāti Edvīns Šnore (NA), Vita Anda Tērauda (AP) un Ainars Latkovskis (JV) nepiedalījās balsojumā attiecībā uz ZZS likumprojektu. Tāpat uz attālinātās sanāksmes balsojumiem nebija ieradušies koalīcijas deputāti Atis Zakatistovs, Aldis Blumbergs (JV) un Māris Možvillo (KPV LV), kā arī opozīcijas deputāts Jānis Ādamsons (S).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl – Saeima liek valdībai atļaut Covid-19 vakcinētajiem un pārslimojušajiem klātienē baudīt hokeju

Kā norāda hokeja skatītāju idejas atbalstītāji politiskajā līmenī, tad lēmuma komisijā nepieņemšanas dēļ neesot iespējams šo ZZS likumprojektu virzīt izskatīšanai Saeimas sēdē.

Komisija šodien arī nolēma neatbalstīt rosinājumu likumā noteikt tiesības vakcinētiem cilvēkiem klātienē skatīties hokeja spēles. Atšķirībā no ZZS likumprojekta šāds rosinājums nedotu tiesības nevakcinētiem, bet testētiem cilvēkiem piedalīties sēdē.

Rosinājumu komisijai pašai virzīt šādu likumprojektu attiecībā uz vakcinētajiem rosināja deputāti Raimonds Bergmanis (ZZS) un komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP). Taču komisijas balsojumā šis rosinājums tika noraidīts, “par” balsojot trīs deputātiem un “pret” balsojot arī trīs parlamentāriešiem. Tiesības iesniegt izskatīšanai Saeimā šādus likuma grozījumus joprojām ir arī jebkuriem pieciem parlamenta deputātiem.

Saeima 20. maijā pēc būtības šādu ideju atbalstīja, taču citādākā juridiskajā izpildījumā – lēmumprojektā uzdodot to paveikt valdībai, nevis veicot likuma grozījumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, Saeima 20. maijā pēc garām debatēm uzdeva valdībai nekavējoties izstrādāt kārtību, lai pret Covid-19 vakcinētajiem un slimību nesen pārslimojušajiem ļautu klātienē vērot pasaules hokeja čempionātu Rīgā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm