tv3.lv

Karogu sāga: Latvijas Hokeja federācija bažījas par attiecībām ar IIHF nākotnē

Drosmīgu rīcību demonstrējusi Rīgas jaunā vadība, izturot Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) spiedienu. Baltkrievijas karoga nomaiņa nu rezultējusies ar visas federācijas simbolikas noņemšanu. Tiesa, nav zināms, kā hokeja aprindās tas atsauksies uz valsts tēlu nākotnē un vai Latvija maz kādreiz var cerēt uz vēl kāda čempionāta rīkošanu.

Līdz dienas vidum Rīgā vēl bija iespēja apskatīt un iemūžināt hokeja čempionāta svētku karogus, ko ne viens vien arī steidzās darīt, jo sociālajos tīklos Rīgas mērs jau bija brīdinājis, ka tie drīzumā pazudīs.

Lasi vēl - Diplomātiskā krīze: Latvijas vēstniecība Minskā pārtraukusi konsulāro funkciju veikšanu

Starptautiskā Hokeja federācija Rīgai neatstāja daudz izvēles iespēju – vai nu mastos atkal jāpaceļ Baltkrievijas oficiālais karogs, vai nu jāatsakās no čempionāta simbolikas.

Federācijas prezidents Renē Fāzels it kā sakās šādi distancējamies no politikas, lai gan tieši simpātijas un draudzība ar autoritāriem līderiem, tostarp baltkrievu diktatoru Aleksandru Lukašenko, ir tas, kā skaidrojama viņa ilgā atrašanās amatā teju 30 gadu garumā.

"Es domāju, ka ar šo vēstuli IIHF mūs lūdzis izvēlēties – lai atgriežam to simbolu, kas simbolizē asiņainu diktatora režīmu, kurš vēršas pret savu tautu, spīdzina savus cilvēkus, kurš tikko ir nolaupījis pasažieru lidmašīnu, lai tikai izrēķinātos ar politiskiem oponentiem. Vai arī mēs atbalstām tautas centienus pēc brīvības, pēc neatkarības, ko simbolizē baltsarkanbaltais karogs. Man šī izvēle ir skaidra," pauž Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (AP).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Staķis nepiekrīt frāzei, ka sports un politika ir nodalāmi. Lai pilsēta neveidotu savu ārpolitiku, jautājums tika saskaņots ar Ārlietu ministriju. Tā Rīgas domi atbalsta. "Esmu pietiekami vecs, lai atcerētos laiku, kā ar lielām cerībām raudzījāmies uz visu pasauli," teic Rīgas mērs.

Baltkrievu neatkarības centienus no sporta gan nodalīt joprojām cenšas Latvijas Hokeja federācija (LHF), kas esot saņēmusi satrauktus zvanus par to, kas Rīgā notiekot. Vai maz nākotnē mums tikšot uzticēts kāds čempionāts, esot grūti spriest.

"Vienmēr, lai sadarbotos ar kādu valsti, svarīga prognozējamība. Pašreiz viss, kas notiek ar pasaules čempionātu, nekādā veidā neuzlabo Latvijas statusu, ka esam prognozējami partneri. Hokeja sabiedrībā īsti tas nav saprotams, jo skaidrs, ka visa pasaule nosoda šo lidmašīnas nolaupīšanu un par to nav šaubu, ka tas ir nosodāms pasākums, bet šobrīd politika tiek veidota ap hokeja čempionātu, un tas nav pieņemams," domā LHF prezidents Aigars Kalvītis.

Jautāts, vai Latvijai varētu draudēt arī kādas soda sankcijas no organizatoru puses, Kalvītis nemācēja atbildēt.

Tukša vieta nepalika. Mastos tagad pacelti Rīgas pilsētas karogi – vēl ar visām locījumu buktēm, uzreiz no kastes.

Tas, ka Rīgas uzdrīkstēšanās nostāties baltkrievu opozīcijas pusē saniknos IIHF, bija paredzams, bet nebijis ir līmenis, līdz kādam šis konflikts nonācis. Tāpēc jau pavisam skaidrs, – pasaules čempionāts Rīgā paliks atmiņā neatkarīgi no sportistu sasniegumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm