tv3.lv

IIHF varētu tikt sodīta par Latvijā nelegālas azartspēļu vietnes reklāmu hokeja čempionāta laikā

Starptautisko Ledus hokeja federāciju (IIHF) varētu sodīt par Latvijā nelegālas azartspēļu vietnes reklāmu hokeja čempionāta laikā, aģentūru LETA informēja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne.

2021. gada 28. maijā 13:27

Viņa stāstīja, ka Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija jau pirmajā 2021.gada pasaules čempionāta hokejā dienā pamanīja, ka “Arēnā Rīga” notiekošajā čempionātā uz hokeja laukuma bortiem ir izvietots Krievijā reģistrēta sporta bukmeikeru zīmola “Liga Stavok” logo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc Birnes teiktā, šis azartspēļu pakalpojumu sniedzējs nav Latvijā licencēts, tādējādi hokeja čempionāta spēļu laikā tas tiek reklamēts nelegāli.

Tāpat viņa uzsvēra, ka Latvijas Azartspēļu likums skaidri norāda uz azartspēļu reklāmas liegumu, izņemot, ja azartspēles tiek reklamētas pie azartspēļu organizēšanas vietas vai azartspēļu organizētāja vietnē. “Hokeja laukums neatbilst likumā noteiktajam. Latvijā šis azartspēļu organizētājs nav licenzēts, tātad tas tiek reklamēts nelegāli,” piebilda Birne.

Līdz ko Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija pamanīja pēc Latvijas likumiem nelegāli izvietotu azartspēļu reklāmu, tā nosūtīja minēto gadījumu izvērtēt Latvijas Hokeja Federācijai, “Arēnai Rīga”, Izglītības un zinātnes ministrijai, Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei un Patērētāju tiesību aizsardzības centram, lai rastu piemērotāko risinājumu, kas nebūtu pretrunā ar Latvijas likumiem.

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija noskaidroja, ka līgumu ar “Liga Stavok” slēgusi IIHF, tāpēc tālāko situāciju skaidro PTAC.

Birne ir pārliecināta, ka Latvijas atbildīgās iestādes var piemērot IIHF sodu par nelegālas reklāmas izvietošanu, tāpēc Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija ir nosūtījusi visu sev pieejamo informāciju PTAC, lai tas izvērtē situāciju un lemj par to, kādā veidā juridiski varētu piemērot sodu starptautiskai organizācijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tas nebūs vienkārši, ņemot vērā, ka reklāmas līgumu slēgusi IIHF, kas ir starptautiska organizācija. Bet jebkurā gadījumā, Latvijas likumi ir jāievēro ikvienam,” uzsvēra inspekcijas vadītāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm