tv3.lv

IIHF pieprasa Rīgas mēram novākt čempionāta un organizācijas karogus vietās, kur uzlikts Baltkrievijas vēsturiskais karogs

2021. gada 25. maijā 10:44

Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF) pieprasījusi Rīgas mēram nekavējoties novākt čempionāta un IIHF karogus tajās vietās, kur uzlikts Baltkrievijas vēsturiskais karogs, informē IIHF.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

23.maijā Rīgā, pie viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija", kur izlikti pasaules čempionāta hokejā dalībvalstu karogi, Baltkrievijas oficiālais karogs tika nomainīts pret Baltkrievijas vēsturisko sarkanbalto karogu.

Karogu pie viesnīcas, kur dzīvo arī Baltkrievijas hokeja izlase, nomainīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) un Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

Lasi vēl – 


"Mēs nosūtījām vēstuli Rīgas mēram. Tas mums ir nepieņemami. Arēnā mēs karogus nemainīsim. Un mēs pieprasīsim novākt pasaules čempionāta un IIHF karogus tajās vietās, kur Rīgā tika nomainīti karogi," Krievijas ziņu aģentūra TASS pirmdien citēja IIHF prezidenta Renē Fāzela teikto.

Otrdien IIHF nāca klajā ar paziņojumu, ka organizācija nepiekrīt Staķa un Rinkēviča veiktajam žestam izmantot dalībvalsts karogu kā politisku signālu. IIHF norāda, ka Rīgā spēlējošajiem baltkrievu hokejistiem nav saistības ar Baltkrievijas valdības rīcību. Šāds solis arī esot pretrunā ar rīkotājvalsts saukli "Passion. No Borders.".

Tāpēc IIHF pieprasījusi Rīgas mēram nekavējoties novākt IIHF karogu un čempionāta karogu ar IIHF logo no tām vietām, kur tika nomainīts Baltkrievijas karogs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

"Balstoties uz IIHF statūtiem, mēs neesam politiska organizācija, un pieprasām, lai mēs netiktu saistīti ar politiskiem paziņojumiem, kādus veica mērs un ārlietu ministrs, nomainot mūsu dalībvalsts karogu," rakstīts IIHF paziņojumā.

IIHF arī pauž cerību, ka Rīgas mēra birojs pārskatīs savu lēmumu nomainīt Baltkrievijas karogu vietās, kur izlikti dalībvalstu karogi.

Pirmdienas vakarā Baltkrievijas Hokeja federācija (FHB) paziņoja, ka iesniegusi "notu" IIHF, 2021.gada pasaules čempionāta rīkotājiem un Latvijas Hokeja federācijai (LHF). Kā aģentūrai LETA apliecināja LHF prezidents Aigars Kalvītis, organizācija esot saņēmusi vēstuli ar lūgumu nodrošināt spēlētājiem drošību pasaules čempionāta laikā.

FHB arī esot zināms par neatļautiem piketiem vietās, kur atradusies Baltkrievijas izlase, un šādas darbības pārkāpjot IIHF kodeksu. Kalvītis gan teica, ka nekā tāda neesot bijis un rīkotājiem arī neesot informācijas, ka kāds censtos kontaktēties ar "burbulī" dzīvojošo Baltkrievijas izlasi.

Tāpat LHF prezidents noraidīja, ka pēdējo dienu Latvijas nesaskaņas ar Baltkrieviju skars Baltkrievijas izlases dalību čempionātā, kategoriski noraidot, ka valstsvienība varētu tikt izslēgta no turnīra.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī meistarsacīkšu rīkotājas SIA "Hokeja akadēmija" valdes loceklis Edgars Buncis aģentūrai LETA otrdien apstiprināja, ka saņemta vēstule no FHB.

"Ņemot vērā vakar notikušo akciju, no drošības aspekta uz brīdi esam pastiprinājuši uzmanību tam, kā pārvietojas Baltkrievijas komanda. Taču nekādu incidentu vai piketu, kuros būtu iesaistīta Baltkrievijas izlase, nav bijis," teica Buncis.

2021.gada pasaules čempionātu šogad bija jāuzņem Minskai un Rīgai, tomēr 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Minskai tika atņemtas 2021.gada pasaules čempionāta rīkotāju tiesības. Februārī IIHF Padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm