tv3.lv

Igaunijas eksprezidents Ilvess aicina “izmest” Baltkrieviju no hokeja čempionāta

Terorisms. Tik ass savā vērtējumā ir Igaunijas bijušais prezidents Tomass Hendrikss Ilvess, runājot par Lukašenko režīma rīcību, sagūstot pasažieru lidmašīnu. Intervijā TV3 Ziņām Ilvess pauž pārliecību, ka asai reakcijai būtu jāseko arī no Starptautiskās Hokeja federācijas.

"Starptautiskā hokeja federācija var un tai vajadzētu nekavējoties izmest Baltkrieviju no Rīgā notiekošā pasaules čempionāta," tā īsi pēc notikušā sociālajos tīklos raksta bijušais Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess.

Lasi vēl -


Viņš piekrīt sarunai ar TV3 Ziņām, un vērtējums ir vēl skarbāks. Tas bija ne tikai lidojums starp divām Eiropas galvaspilsētām, bet arī ar Eiropas kompānijas lidmašīnu, tāpēc šis bija strikti Eiropas jurisdikcijas jautājums.

"Šis ir Baltkrievijas valsts plānots un valsts organizēts nolaupīšanas gadījums. Ja kaut kas ir terorisms, tad šis ir terorisms," norāda Ilvess.

Par rosinājumu baltkrievus izmest no hokeja čempionāta Ilvess pats arī piebilst, ka visticamāk, tas nenotikšot, jo, viņa vārdiem runājot, Starptautiskā Hokeja federācija esot organizācija bez mugurkaula: "Starptautiskā Hokeja federācija nav gluži tāda organizācija, kas vēlētos sadusmot Lukašenko vai Putinu, no otras puses, vajadzētu vienotu reakciju. Krievija kā valsts turnīrā nepiedalās. Tai nav karoga un nav himnas – pat ja šī komanda uzvar. Tā ir reakcija uz Krievijas uzvedību Krimā un Donbasā. Tam pašam būtu jāattiecas uz Baltkrieviju."

Tomēr politiskā atbilde ir sagaidāma, un to Ilvess cer redzēt īpaši asu: "Ja esi vēlēta amatpersona, tev ir jāuzņemas politiskā griba un drosme. Tas ir kaut kas, kas pēdējos gadus ir trūcis, īpaši, kad runa par Krievijas darbībām, un nu arī, iespējams, Baltkrievijas."

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā jau Igaunijas eksprezidents prognozēja, Baltkrievijas izslēgšana no čempionāta ir maz ticama. To nerosinās arī čempionāta organizatori – Latvijas Hokeja federācija. To TV3 Ziņām apliecināja federācijas prezidents Aigars Kalvītis, sakot, ka baltkrievu sportisti neesot vainojami un puišiem jāļauj spēlēt.

"Pirmkārt, es gribētu teikt, ka Baltkrievijas hokeja komanda ir hokeja ģimenes sastāvdaļa, un šis čempionāts ir hokeja ģimenes un Starptautiskās Hokeja federācijas pasākums. Otrkārt, mēs gribētu norobežoties no politiskiem procesiem. Ir politikā ļoti daudz citu instrumentu, kādā veidā reaģēt uz terorismu vai terorisma pazīmēm. Nevajadzētu hokeju jaukt kopā ar politisku reakciju, tā kā man būtu aicinājums politiķiem pieņemt atbildīgus lēmumus," saka Kalvītis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm