tv3.lv

Buncis: izskatās, ka tikai Latvijas līdzjutēji varēs apmeklēt PČ hokejā spēles

Visticamāk, tikai Latvijas līdzjutēji pasaules čempionāta (PČ) spēles varēs apmeklēt klātienē, pirmdien sarunā ar aģentūru LETA apstiprināja pasaules čempionāta hokejā rīkotājas SIA “Hokeja akadēmija” valdes loceklis Edgars Buncis.

2021. gada 31. maijā 16:15

Atbilstoši ceturtdien Ministru kabineta (MK) lemtajam skatītāji pasaules čempionāta spēles klātienē varēs vērot no 1.jūnija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Visdrīzāk, tie būs tikai Latvijas līdzjutēji, jo citu valstu pārstāvji pagaidām nespēj izpildīt prasības spēļu vērošanai klātienē. Līdzjutējiem ir divas prasības biļešu iegādē. Pirmā ir pašizolācijas nepieciešamība pēc ierašanās Latvijā, otrā – sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija liecina, ka no pasaules čempionāta dalībvalstīm “drošo valstu” sarakstā iekļauta Lielbritānija un Somija, kurām pašizolācija nav vajadzīga. Pārējo valstu līdzjutējiem pašizolācija beigtos jau pēc pasaules meistarsacīkšu beigām.

Skatītājiem biļešu kontrolierim būs jāuzrāda personalizēta ieejas biļete, kurā norādīts biļetes lietotāja vārds un uzvārds, kopā ar derīgu personu apliecinošu dokumentu un sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Personalizēta ieejas biļete būtu derīga tikai kopā ar minēto sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

“1.jūnijā ir paredzēta Covid-19 sertifikāta tīmekļa vietnes darbības uzsākšana. Šobrīd notiek tās pārbaude, lai no 1.jūnija ar tās palīdzību varētu noskaidrot, kurš līdzjutējs atbilst biļešu iegādes prasībām,” skaidroja Buncis, piebilstot, ka tiek cerēts, ka jau šovakar sistēma darbosies un Nacionālais veselības dienests rīt spēs nodrošināt līdzjutēju statusa pārbaudi.

Gadījumā, ja tīmekļa vietne vēl nedarbosies, no 1.jūnija vakcinētās personas varēs iegūt sertifikātu papīra formātā, kā arī PDF formātā to saglabāt savā mobilajā telefonā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lēšot ārvalstu līdzjutēju iespējas pasaules čempionāta spēles vērot klātienē, Buncis apstiprināja, ka pagaidām līdzjutējiem derīgs būs vien Latvijas Covid-19 sertifikāts.

“Somijas tā sauktās zaļās pases Eiropas Savienības (ES) prasībām neatbilst. Šāds sertifikāts Eiropā plānots no 1.jūlija, bet Latvija par mēnesi ir apsteigusi šo grafiku,” skaidro čempionāta organizatoru pārstāvis.

Valdības pieņemtie grozījumi Epidemioloģiskās drošības pasākumos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredz, ka hokeja čempionāta spēles varēs skatīties personas, kuru sertifikāts apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju un ir pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas, vai arī no 22 līdz 90 dienām pēc “AstraZeneca” vakcīnas pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc “AstraZeneca” vakcīnas otrās devas saņemšanas.

Hokeja spēles klātienē būs atļauts skatīties arī personām, kuras ir pārslimojušas Covid-19.

Skatītājiem visa spēles apmeklējuma laikā būtu jālieto mutes un deguna aizsegi, tai skaitā atrodoties spēles arēnas teritorijā ārtelpās.

Kopējais skatītāju skaits ar personalizētām ieejas biļetēm daudzfunkcionālajā hallē “Arēna Rīga” nedrīkstēs pārsniegt 2660 personas, bet Olimpiskajā sporta centrā – 1058 personas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau ziņots, ka uz apakšgrupu pēdējām spēlēm biļetes maksās 110 eiro, uz ceturtdaļfināliem 165 eiro, uz pusfināliem 220 eiro, uz spēli par trešo vietu 280 eiro, bet uz finālu – 340 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm