Baltkrievijas Hokeja federācija iesniegusi notu par karoga nomaiņu Rīgas centrā

2021. gada 24. maijā 20:11

Baltkrievijas Hokeja federācija (FHB) par pirmdien Rīgas centrā veikto karoga maiņu iesniegusi notu Starptautiskajai Ledus hokeja federācijai (IIHF), 2021. gada pasaules čempionāta rīkotājiem un Latvijas Hokeja federācijai (LHF).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau ziņots, ka pirmdien Rīgā, pie viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija", kur izlikti pasaules čempionāta hokejā dalībvalstu karogi, Baltkrievijas oficiālais karogs tika nomainīts pret Baltkrievijas vēsturisko sarkanbalto karogu.

Lasi vēl -


Reaģējot uz Baltkrievijas rīcību, Latvijas ĀM ir izsaukusi Baltkrievijas pagaidu pilnvaroto lietvedi, lai informētu par identisku rīcību un baltkrievu diplomātu izraidīšanu līdz attiecību normalizēšanas brīdim.

Karogu pie viesnīcas, kur dzīvo arī Baltkrievijas hokeja izlase, nomainīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) un Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

FHB prezidenta Dmitrija Baskova skatījumā, šis žests kalpojot kā necieņa un bezprecedenta spiediens uz sportistiem.

"Kā vairākkārt esam uzsvēruši, mūsu komanda devās uz turnīru, lai pārstāvētu valsti sporta laukumā, nevis politiskajā tribīnē, kur mūs visu laiku centās ievilkt, kad ar Latviju kopā gatavojāmies čempionāta rīkošanai. Esam sašutuši, ka ārvalstu valdību pārstāvji uzskata, ka sportu ir iespējams padarīt par platformu politiskiem aktiem," paziņojumā raksta Baskovs, kuram liegts iebraukt Latvijā, jo tika ziņots, ka viņš novembrī bija klāt uzbrukumā, pēc kura slimnīcā mira opozīcijas aktīvists Ramans Bandarenka.

FHB jau esot nosūtījusi notu IIHF prezidentam Renē Fāzelam, pasaules čempionāta rīkotāju komitejai un LHF.

"Baltkrievijas Republikas valsts karoga nomaiņa ir nekas cits kā mēģinājums politizēt pasaules hokeja čempionātu un ir pretrunā turnīra sportiskajam garam," sašutis ir Baskovs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņam arī esot zināms par neatļautiem piketiem vietās, kur atradusies Baltkrievijas izlase, kas pārkāpjot IIHF kodeksu.

"Tāpēc tagad mēs esam nopietni noraizējušies par mūsu spēlētāju drošību Rīgā un ceram, ka IIHF spēs nodrošināt ne tikai papildu pasākumus, lai pasargātu komandu no ārēja spiediena, bet arī savu normatīvo aktu izpildi," raksta Baskovs.

Baltkrievijas izlases oficiālajā pieteikumā ir 28 spēlētāji un astoņi komandas personāla pārstāvji. Kā pagājušajā nedēļā ziņoja Baltkrievijas sporta portāls "By.tribuna.com", tikai viens no spēlētājiem un divi treneri ir parakstījuši atbalsta vēstuli Baltkrievijas pašpasludinātajam prezidentam Aleksandram Lukašenko.

2021. gada pasaules čempionātu šogad bija jāuzņem Minskai un Rīgai, tomēr 18. janvārī IIHF Padomes sēdē Minskai tika atņemtas 2021. gada pasaules čempionāta rīkotāju tiesības. Februārī IIHF Padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021. gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm