tv3.lv

Federācijai nav indikāciju par citu hokejistu plāniem slēgt līgumu ar KHL klubu

Arī jūnija pēdējā dienā nerimst kaislības ap dienu iepriekš izziņoto Latvijas hokejista Mika Indraša pievienošanos Maskavas vienībai “Spartak”, kas izbeigtu viņa karjeru mūsu valstsvienībā. Hokeja federācija joprojām gaida kādu oficiālu informāciju. Patlaban neesot indikāciju, ka vēl kāds hokejists varētu izšķirties par šādu soli, taču piedāvājumi, visticamāk, būs, vēsta TV3 Ziņas.

Pēc tam, kad Krievija sāka masveida iebrukumu Ukrainā, Saeima pavasarī grozīja likumu, nosakot aizliegumu mūsu sportistiem piedalīties jebkādās sacensībās Krievijā un Baltkrievijā. Sods par pārkāpumu –  liegta dalība Latvijas valstsvienības sastāvā.

Līdz šai nedēļai šī norma īsti aktuāla nebija, taču pēdējās dienās kļuvis zināms, ka Krievijas kontinentālajā hokeja līgā savu darbu turpinās bijušais Latvijas izlases hokejists Leonīds Tambijevs, savukārt vakar plašu rezonansi un asu kritiku izraisīja vēsts, ka Latvijas valstsvienības uzbrucējs Miks Indrašis noslēdzis līgumu ar Maskavas “Spartak” vienību.

Latvijas Hokeja federācija nekādu oficiālu informāciju nav saņēmusi, tostarp transfēra pieprasījumu. Spēlētāju pārejās atbildīgajām nacionālajām organizācijām ir tāda kā koordinatora loma, taču juridiskas skaidrības, kā tieši šajā situācijā ko ietekmēt, pagaidām vēl nav. Lai gan virmo dažādas baumas, federācijā nemācēja teikt, vai Indraša piemēram varētu sekot arī kāds cits mūsu hokejists.

Roberts Pļāvējs
Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs

“Mums nav indikācijas vai ziņu, ka kādi spēlētāji gatavojas parakstīt līgumus. Mēs arī esam šo jautājumu izlases kontekstā ar lielāko daļu puišu apsprieduši pirms čempionāta un čempionāta laikā. Tā jebkurā gadījumā ir katra cilvēka individuāla izvēle, kuru federācija šajā gadījumā nevar ietekmēt.”

Kā skaidro TV3 sporta žurnālists Kaspars Dvinskis, pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā hokejā ir mazāk vietu, kur var nopelnīt tik, cik varbūt ir pierasts. Tomēr jau esot pierādījies, ka Latvijas hokejisti spēj atrast darbu – Šveicē, Zviedrijā un citur. Vienlaikus neesot jābūt pārsteigtiem, ja kādi citi mūsu hokejisti dodas Indraša pēdās.

Kaspars Dvinskis
TV3 sporta žurnālists

“Vai mēs to varam gaidīt? Es domāju, ka mēs varam to gaidīt. Grūti ir ielīst katra cilvēka galvās un saprast, kādi ir tie principi, kur es spēlēšu un kur nespēlēšu. Domāju, ka piedāvājumi noteikti mūsu hokejistiem būs arī no Kontinentālās hokeja līgas klubiem. Jautājums ir, vai hokejisti tos pieņems. Ja hokejisti tos pieņems, secinājumi ir skaidri.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt par sportu atbildīgajā Izglītības un zinātnes ministrijā atgādina – likumā paredzētajām sankcijām nav noilguma.

Arī izejot laukumā kaut vai tikai vienā spēlē, persona nekad vairs nevarēs pārstāvēt Latvijas izlasi nekādā statusā – ne kā sportists, ne kā treneris, ne kā trenera asistents vai kā citādi. Ja sportists šādu izvēli ir izdarījis, Latvijas izlases durvis viņam ir slēgtas uz visiem laikiem.

Ar pašu Indraši TV3 Ziņām 30. jūnijā sazināties neizdevās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm