tv3.lv

Gaidāms lēmums par pasaules čempionāta hokejā rīkošanu. Latvijas nostāja nemainīga – kopā ar Baltkrieviju turnīru rīkot nedrīkst

Starptautiskā Hokeja federācija trešdien varētu lemt par to, vai nākamgad hokeja čempionāts tiks rīkots arī Baltkrievijā. Latvija stingri paudusi, ka nerīkos kopīgu turnīru ar kaimiņvalsti, kurā jau mēnešiem notiek protestētāju brutāla apspiešana. Pēc iespējas ātrāku lēmumu no starptautiskās federācijas sagaida arī Saeimā.

Latvijas valdība jau vasarā deva skaidru vēstījumu – kopā ar Baltkrieviju šādā situācijā čempionātu rīkot nav iespējams. Premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) to uzsvēra arī pagājušonedēļ, kad aizvadīja sarunu ar Starptautiskās Hokeja federācijas prezidentu.

“Sarunā atkārtoti izklāstīju apsvērumus, kāpēc uzskatām, ka čempionāta rīkošana Baltkrievijā nav iespējama, un uzsvēru, ka sagaidām atbildīgu Starptautiskās Hokeja federācijas lēmumu. Pēc lēmuma saņemšanas valdībā lemsim par tālāko rīcību,” norādīja Kariņš.

Pēc iespējas ātrāku lēmumu sagaida arī parlaments. Par sportu atbildīgās Saeimas komisijas vadītājs Sandis Riekstiņš (JKP) uzsver, čempionāta rīkošana kopā ar Baltkrieviju nav pieņemama.

“Tas nebūtu pareizi. Un kādu signālu tad mēs raidītu baltkrievu tautai? Nē! Tāpēc Starptautiskajai federācijai ir jāpasaka, mēs gribam tā vai tā. Un tad attiecīgi no viņu lēmuma mēs varam pieņemt lēmumu un reaģēt. Ļoti vienkārši. Nezinu, kāpēc tik ilgi jāveļ bumba, kur ir skaidrs, uz kurieni tā aizvelsies,” saka Riekstiņš.

Līdz šim gan Starptautiskā Hokeja federācija ar skaidriem vēstījumiem bijusi skopa. Biežāk pat uzsvērts, ka tā vēlas, lai čempionāts notiktu abās valstīs. Argumenti – organizācija nevēlas sportu saistīt ar politiku. Līdzīgu nostāju paudusi arī Latvijas Hokeja federācija, kura arī šobrīd no tēmas novēršas, gaidot lielās federācijas spriedumu.

“Kas attiecas uz visu lielo čempionātu, tā nav Latvijas Hokeja federācijas ne atbildība, ne funkcija. Mūsu uzdevums ir nodrošināt astoņām komandām spēles. Un pie tā mēs arī strādājam. Kā tas jautājums risināsies tālāk – ar Baltkrieviju, bez Baltkrievijas, burbulī, neburbulī, to jau lemj Starptautiskā Hokeja federācija. Mums ir deleģēts tikai nodrošināt astoņām komandām turnīru,” norāda Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par to, vai Minska arī turpmāk būs viena no čempionāta saimniecēm, Starptautiskā federācija plāno spriest rītdien. Eksperti gan uzskata, – jautājumā domas varētu dalīties. Taču par sliktu Minskai nākusi kaimiņvalsts Hokeja federācijas priekšsēdētāja Dmitrijs Baskova klātbūtne uzbrukumā, pēc kura slimnīcā mira opozīcijas aktīvists Ramans Bandarenka. Latvija pēc notikušā viņu tagad iekļāvusi mums nevēlamo personu sarakstā.

“Ja mēs runātu pirms nedēļas, tad es teiktu, ka 100% tiks pieņemts lēmums, ka čempionāts notiek Minskā un Rīgā. Bet biedra Baskova izgājiens dažiem Starptautiskās federācijas locekļiem var radīt citas domas,” saka hokeja žurnālists Jānis Matulis.

Matulis gan uzsver, varam sagaidīt arī to, ka rīt lēmums pieņemts vēl netiek. Galvenais arguments – Latvija, Baltkrievija un Starptautiskā hokeja federācija noslēgusi trīspusēju līgumu. Ja kāda puse to lauž – draud bargas sankcijas. Un neviens to nevēlas. “Ja viņi šādu vai tādu iemeslu dēļ atsaka Baltkrievijas federācijai, bet tur varbūt nav to motīvu tik daudz, tad jāmaksā soda nauda, kas varētu būt no trim līdz pieciem miljoniem eiro. Kas Starptautiskajai Hokeja federācijai neteiksim, ka ir liela, bet tomēr ir nauda,” bilst Matulis.

Līdzīgas sankcijas būtu arī Latvijai, ja tā šobrīd lemtu atteikties no čempionāta rīkošana kopā ar Minsku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm