tv3.lv

TV3 Ziņas: LFF kriminālprocesā par aizdomās turētajām atzīta pati organizācija un trīs tās dibināti uzņēmumi

2020. gada 17. aprīlī 20:23

Latvijas Futbola federācijas (LFF) kriminālprocesā par aizdomās turētajām atzīta pati organizācija un trīs tās dibināti uzņēmumi, tā liecina TV3 Ziņu rīcībā esoša informācija. Vienā no kompānijām ilgstoši saimniekoja federācijas bijušie pārstāvji Jānis Mežeckis un Vladimirs Žuks.

Latvijas futbola sabiedrību ceturtdien pāršalca ziņas, ka likumsargi no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) veic kratīšanu futbola federācijā. Līdz šim oficiālas ziņas par iemesliem bijušas visai skops.

VID pārstāvji patlaban gatavi atklāt vien to, ka saistībā ar kādu sabiedrisku organizāciju kratīšana veikta četrās vietās. Kriminālprocess turpinās. “Par trim punktiem. Viens no tiem ir par grāmatvedības un statistikas informācijas noteikumu pārkāpšanu, otrs – izvairīšanās no nodokļu nomaksas. Trešais noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija,” norāda VID.

LFF norāda, ka sadarbojas ar izmeklētājiem un izsniegusi finanšu dokumentus, kā arī jau informējusi par notikušo starptautiskos partnerus – FIFA un UEFA, no kurienes kājbumbas saimniecība saņem lielu finansējumu. Latvijas futbola reputācijai šis ir ļoti zems punkts.

LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks norāda: “Viennozīmīgi. Tur nav ko slēpt. Es domāju, visa sabiedrība pamana, ka jau vairāku gadu garumā ir ļoti daudz cilvēku, kuri – dažādu interešu droši vien vadīti – veido fonu futbolā kopumā.”

TV3 Ziņu rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka VID izmeklēšana aptver laika periodu no 2011. līdz 2018. gadam. Aizdomīgi aizdevumi, šaubīgi dāvinājumi, iespējams, fiktīvi darījumi. Noprotams, ka runa par simtiem tūkstošu eiro. Pagaidām aizdomās turētas ir tikai juridiskas personas – pati Futbola federācija un trīs tās dibināti uzņēmumi – “Latvijas futbola aģentūra”, Latvijas Futbola federācijas mācību un treniņu centrs “Staicele”, kā arī jo īpaši uzmanību izpelnījusies – “Futbola aģentūra”.

Tai patlaban ir aktuāls maksātnespējas process, bet vēsturiski uzņēmumā saimniekoja bijušie Futbola federācijas pārstāvji Jānis Mežeckis un Vladimirs Žuks. VID ar viņiem neesot runājuši, ar medijiem plašos komentāros abi nav gatavi ielaisties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mežeckis TV3 Ziņām norādīja: “Jūs saprotiet, man tagad negribētos sniegt nekādus komentārus. Notiks izmeklēšana, kurā, protams, visi šie jautājumi tiks iztirzāti. Patlaban es negribētu. Nedomāju, ka jākliedz “vai, vai, vai”. Pārbaude pateiks, vai nu viss bija kārtībā, vai nu nebija, piekrītat?”

Savukārt Žuks pauda: “Pārbaude pateiks divas lietas – ka visas darbības veiktas likumīgi un pareizi. Vai tas bija saimnieciski izdevīgi, cits jautājums.”

TV3 Ziņas piebilst, ka par aizdomīgām lietām ap organizācijas uzņēmumiem mediji ziņojuši jau vairākkārt. Vienlaikus drīzumā būtu jānotiek Futbola federācijas prezidenta vēlēšanām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm